Територіальна оборона
Територіальна оборона Сухопутні війська ЗС України

"Бункерний дід вирішив, що мені треба піти воювати, і я пішов": історії бійців ТрО Одеси

Читайте по-русски
Бійці тероборони спочатку бій імітують, тренуються без патронів

Шукати противників, уникати розтяжок та злагоджено діяти. На Одещині бійці територіальної оборони екстерном опановують військову справу. Більшість людей ніколи в житті зброю не тримали – працювали водіями, будівельниками та навіть служили в церкві. Утім командування зазначає, завдяки сильній мотивації захищати своїх рідних та власну країну воєнні вправи опановують одна за одною. Журналістка "5 каналу" бачила, як відбувається підготовка тих, хто добровільно погодився боронити державу.

Розвідники тероборони рушають на відпрацювання навичок. Патрулюють лісосмугу та шукають умовних ворогів. Для маскування використовують спеціальний одяг – кікімори, щоби злитися з місцевістю, а під час бою пускають димову завісу. Попереду двоє – це найдосвідченіші бійці.

"Група ставиться так, що є дозор, ядро групи і є тилова частина групи, яка прикриває тил усієї групи. Дозор уже перший, і він фактично приймає контакт на себе: або мінування, або розтяжки, вони йдуть перші. Ставляться люди найпідготовленіші, які мають 100% зір, слух, щоб побачити та попередити товаришів, які йдуть позаду, позаду йде командир", – зауважив командир розвідувальної групи "Козак".

Серед розвідників – боєць тероборони на позивний "Попіл". У мирному житті чоловік понад 2 десятки років працював пастором. Має 5 дітей, тож щойно в країну вторглися рашисти, обладнав бомбосховище в церкві та пішов до тероборони.

"Час любити, час ненавидіти, час вбивати і час лікувати. Сьогодні прийшов час вбивати. Ми його не обирали, він прийшло до нас, і ми повинні на це реагувати. Біблія вчить цьому, щоб ми протистояли злу. Якщо зло приходить до нашого життя, ми повинні від нього захищатися. У мене 5 дітей, коли прийшла війна, я не міг сидіти на місці, тому що горе прийде і до моєї родини. Я пішов до територіальної оборони", – запевнив військовий розвідник "Попіл".

Одночасно відпрацьовують свої навички й решта бійців тероборони. Сьогодні вчаться тактики та вогневої підготовки. Кожну вправу повторюють по кілька разів. Необхідно відпрацювати злагоджені дії та навчити командирів груп. Командир цієї групи на позивний "Шеф" пішов служити разом зі своїм сином "Підлеглим". У мирному житті також працювали пліч-о-пліч – інженерами, батько передавав досвід сину-студенту. Щойно прийшла війна, своїх жінок відправили на захід країни, а самі – в тероборону.

"Навчався я на інженера-будівника, вищий інженерний склад, але бункерний дід вирішив, що мені треба піти воювати, тому я і пішов воювати. Також хотів здати на права, але не склалося, тепер буду водити, скоріше за все, БМП чи щось таке", – каже боєць 126-ї окремої бригади територіальної оборони "Підлеглий".

Боєць 126-ї окремої бригади територіальної оборони "Шеф" наголосив: "Моє завдання як батька – оберігати родину. Оберігати родину вдома я ніяк не міг, мені треба було йти воювати. Син сказав, що мене не відпустить. Ви бачили, як він бігає? Його ж треба буде рятувати. Постійно!".

Бійці тероборони спочатку бій імітують, тренуються без патронів. Цей хлопець наймолодший у групі – нещодавно виповнилося 18. Попри відсутність руки, одразу ж вступив до лав тероборони. Тепер споряджає магазин автомата швидше за багатьох побратимів – лише за 36 секунд! Каже, фрази "не можу виконати" для нього не існує.

"Десь може бути важче, ніж людині, в якої є дві руки, але для мене в голові якось такого поняття вже нема. Також нема поняття такого в моїх побратимів. Якщо ми робимо якусь справу, ми робимо це згуртовано, я теж у цій справі беру участь. Я народився в місті Одеса, і я не бачу місто Одеса в російському прапорі, тільки в українському", – наголошує "Діджей".

Дехто з бійців зізнається, в перші дні було складно та навіть інколи лячно, адже більшість військового досвіду не мали. Тепер "Грек" – один із найвлучніших.

"Трохи незвично було, звуків пострілів лякався, як не військова людина. Згодом звикаєш, складно спочатку було фізично, тому що мені в 44 роки складно фізично, і комунікація, коли треба з побратимами тримати тактику під час виконання справ, щоб все було злагоджено, все правильно робили", – каже "Грек".

Керівник навчань "Грек" підсумував: "Сьогоднішня вправа не передбачає саме прицільну стрільбу, сьогодні наголос у цій вправі робиться на чітке управління групою командиром, управління жестами безпосередньо під час вогневого контакту – це обов'язково чітка комунікація між підгрупами, правильне здійснення заміни магазину, правильне пересування підгруп на полі бою, тримання прямої лінії і зміщення по фронту і по флангу групи".

Інструктори підмічають, що попри відсутність військового досвіду, воєнну справу колишні цивільні опановують швидко. Мотивує сильне бажання – скоріше прогнати російських загарбників та побачити знов рідних. Тренуються бійці тероборони щодня. Окрім стрільб, вивчають ще й медицину, займаються інженерною та тактичною підготовкою. Також опановують особливості військового зв'язку.

Ольга Дунська, Одеська область "5 канал"

Читайте також: США розширять навчання українських армійців, зокрема щодо застосування нової зброї

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо одне одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

Попередній матеріал
"Стугна-П" продовжує палити окупантів: армійці ЗСУ знищили рухому ціль на відстані аж 4 км – вражаюче відео
Наступний матеріал
орки вдарили крилатими ракетами по Запоріжжю, є загиблі: яка ситуація в регіоні
Loading...
Польща готується до військових навчань – подробиці

Польща готується до військових навчань – подробиці

США розширять навчання українських армійців, зокрема щодо застосування нової зброї

США розширять навчання українських армійців, зокрема щодо застосування нової зброї

США почали навчати українських військових стрільбі з американських гаубиць

США почали навчати українських військових стрільбі з американських гаубиць

США навчатимуть військових ЗСУ користуватися новими видами озброєнь

США навчатимуть військових ЗСУ користуватися новими видами озброєнь

Рада скасувала ЗНО та ДПА для випускників 2022 року – що буде замість них

Рада скасувала ЗНО та ДПА для випускників 2022 року – що буде замість них

Відволікти дітей від думок про війну: як школи в Україні відновлюють роботу

Відволікти дітей від думок про війну: як школи в Україні відновлюють роботу