5 канал

Будинок-привид у Чернігові: чому кілька родин мешкають у аварійному гуртожитку

Обдерті стіни, мокра стеля та грибок у ванній та кухні – будівля належала військовій частині, яку ще понад 10 років тому ліквідували

Чотири родини мешкають нині в аварійному гуртожитку, який колись належав вже ліквідованій військовій частині – ані відремонтувати будівлю, ані приватизувати кімнати їм не дозволяють. Натомість регулярно вимикають електрику та тепло. Подробиці – у сюжеті "5 каналу".

Обдерті стіни, мокра стеля та грибок у ванній та кухні – частину даху відремонтували власним коштом. На вигляд – нежитлові приміщення, але у таких умовах мешкають чотири родини. Та більше вкладатися в ремонт не можуть, бо кімнати їм не належать.

Мешканці розповідають, що гуртожиток належав військовій частині, яку понад 10 років тому ліквідували. Балансоутримовачем стала будівельна компанія "УНР 209". Та і вона збанкрутувала.

"Міністр оборони надав нам письмово погодження, щоби будівлю передали в комунальну власність за згодою "УНР 209". "УНР 209" згоди не надає… Якщо б ми знали, що воно наше, хоча б, що нас звідси не виженуть – то ми б робили", – пояснює мешканка гуртожитку Людмила Лобок.

Попри банкрутство, компанія на баланс міста гуртожиток так і не передала. Не надає і жодної технічної документації на будинок. Єдине, що відомо – 2012 року БТІ вивело його з житлового фонду міста. Отримати бодай якісь пояснення від компанії "УНР 209" знімальній групі "5 каналу" так і не вдалося.

"Вимкніть камеру. Зараз як вдарю, будете знати потім", – так відреагував на появу знімальної групи начальник "УНР 209" Віктор Кутовий.

Міські чиновники запевняють, що про ситуацію знають. Та допомогти людям зможуть лише у судовому порядку. "Ускладнюється процес тим, що там повністю відсутня технічна документація… Мешканцям треба звернутися до суду", – наголошує голова будівельної комісії міської ради Максим Черненко.

Мешканці гуртожитку вже звернулися до прокуратури. Готують також позов до суду.

Наталія Тягнирядно, Дмитро Дриганов, "5 канал"

Попередній матеріал
"Поламаний" ген не повинен ламати життя: як невиліковно хворі підкорювали лижні траси Києва
Наступний матеріал
10 років творчості: пенсіонерка з Одеси перетворила під'їзд багатоповерхівки на справжню арт-галерею

"Поки був в АТО, кімнату в гуртожитку забрали": чому захисники залишаються без даху над головою

Уряд спростив правила користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом обвалу будівлі гуртожитку в Чернігові