річка
річка 5 канал

Будинки під загрозою підтоплення: мешканці гірських районів Буковини готуються до евакуації

Читайте по-русски
У селі Маршинці річка Прут розлилася на 100 метрів завширшки

Минулої ночі у Вижницькому районі загони рятувальників, лісівників та місцеві мешканці зміцнювали дамбу на Черемоші.

"Є проблема у Вижницькому районі. 10 дамб пошкоджено, найгірше на дамбі № 5 у с. Банилові – там коли відійшла вода, то забрала 100 метрів тіла дамби. Раніше забрало 60 м, а тепер ще 100 м", – каже начальник Басейного управління водних ресурсів річок Прут та Сірет Андрій Кавуля. 

У селах Банилів та Слобода-Банилів на пошкоджених ділянках дамби річка Черемош переливається через укріплення. Під загрозою підтоплення – 80 садиб. За прогнозами Гідрометеоцентру, наступної доби очікують опади у верхів'ях річок Прикарпаття, тому рівень може знову піднятися.

У селі Маршинці річка Прут розлилася на 100 метрів завширшки. Місцеві намагаються рятувати городи.

"Страшно. Я тут близько. Коли прийде вода, в городі нічого не буде. Усе погано. Треба було тоді будувати міст. Якщо підніметься, то вже в городі буде, город у мене біля річки", – скаржиться місцева мешканка Антоніна Тріфенко. 

Тимчасовий міст, який з'єднує Новоселицький та Герцаївський райони, уже підтопило. На під'їздах до нього чергують рятувальники та поліція.

Річка
Річка5 канал

Рівень води в річці – понад 4 метри. До критичної позначки залишилося 50 сантиметрів.

До найгіршого сценарію готуються санепідеміологи – у разі підтоплення знезаражуватимуть криниці та підвозитимуть питну воду.

Підприємці місцевого ринку вивозять крам зі своїх контейнерів.

Місцеві пам'ятають, як 10 років тому повінь затопила половину населеного пункту, і побоюються, що нині ситуація може повторитися – у Путильському та Сторожинецькому районах річки Черемош та Сірет місцями розмили дороги. Рятувальники тим часом готуються евакуйовувати людей.

Анатолій Никифоряк, Максим Шварцман, Чернівці, "5 канал"

Попередній матеріал
Оприлюднили відео моменту вибуху в багатоповерхівці на Позняках
Наступний матеріал
Депутати Івано-Франківська вимагають припинити переслідування
Loading...