Українські позиції у передмісті окупованого Донецька
Українські позиції у передмісті окупованого Донецька 5 канал

Б'ють у дзвони, а потім стріляють із церкви: які підступні тактики застосовують бойовики

Якщо снайпери противника працюють і вдень, і вночі, то диверсанти – намагаються підібратися до армійців у темну пору доби

На лінії фронту не припиняються атаки та провокації. Ворог знову почав гатити з великих калібрів. На різних ділянках фронту окупаційні війська застосовують різну тактику – десь б'ють важкою артилерією та мінометами, а десь – йдуть в атаку диверсійними групами. З передових позицій Донеччини – сюжет Євгенії Китаївої.

Українські позиції у передмісті окупованого Донецька. За спинами армійців – Мар'їнка та Красногорівка. Тут окупанти атакують бійців снайперським вогнем і використовують ворожі диверсійні групи. Якщо снайпери противника працюють і вдень, і вночі, то диверсанти бойовиків – намагаються підібратися до армійців у темну пору доби.

Щоб вберегтися від підступних куль, хлопці майструють засоби безпеки з підручних матеріалів: "Працюють снайпери. Ми з хлопцями придумали, ну, така антиснайперська боротьба з підручних матеріалів – це надягаємо каремат на тепловізор, щоб менше відсвічувало тепло від мого тіла. І вести спостереження".

А вести спостереження на цій ділянці фронту потрібно постійно, бо ворожі диверсанти підходять майже впритул і розв'язують бій: "Виявили рух противника в "посадці", вирішили відпрацювати".

Минула ніч не стала винятком, диверсанти бойовиків атакували одну з українських позицій.

Українські позиції у передмісті окупованого Донецька
Українські позиції у передмісті окупованого Донецька5 канал

"Пробралася невелика ДРГ-група, і вони почали відрізати терикон, атакувати з двох сторін. Ми різко знайшли взаємодію і почали працювати з ними. Ми перекрили їх і затиснули. Вони потім замовкли, чи то БК скінчилося, чи то відходити почали", – згадує Артем.

Бій тривав понад годину. Ворожу атаку вдалося відбити: "Хотіли морально задавити нас, або прибрати "очі". Як такої шкоди вони б не скоїли поверху стрілецької зброї, а от морально налякати... Це вже такий другий випадок у нас. Минулий раз вони тихенько, а вчора розішлися, але ми їм дали непогану відповідь".

5 канал

Ворог діє підступно, розповідають армійці. Неподалік позицій бойовиків стоїть церква. Окупанти щоранку б'ють у дзвони, аби переконати бійців, що храм діючий, аби ті не відкривали по ньому вогонь. Утім, уже ввечері з будівлі храму ворожий снайпер б'є по українських бійцях.

Храм – то не єдине , чим прикриваються окупанти.

"Дуже велика проблема, що вони використовує населені пункти для захисту. У них, як правило, всі позиції йдуть по межі населеного пункту, і ми не можемо стріляти. Бо це морально тяжко, коли стоїть позиція противника, а позаду нього житловий будинок", – розповідає армієць Сергій.

Медичну допомогу побратимам на цій позиції надає Тарас. У мирному житті він був дитячим хірургом, коли почалась війна, пішов на фронт медиком. Бойове хрещення отримав під час звільнення Лисичанська. Тоді через кордон зайшли підрозділи російських військ, довелося під вогнем вивозити поранених.

Українські позиції у передмісті окупованого Донецька
Українські позиції у передмісті окупованого Донецька5 канал

Згадує: "Тоді найбільше було поранених. До 50 чоловік за добу пройшло в нас. Була ще лікарська бригада, госпітальна, яка ще нам у поміч була, посилення. Але тоді було важко, багато було, були й 200-ті".

Тарас розповідає, медики на фронті повинні дуже швидко ухвалювати рішення: "Тут треба дуже швидко думати, що робити, бо часу мало. Там можна підготувати, якісь аналізи, ще щось, обстеження. Готується пацієнт. А в таких умовах, на догоспітальному етапі нема коли думати. Починаєш одразу працювати, бо і часу нема, і треба довезти".

За 5 років, розповідають бійці, війна змінила їх усіх. Але бажання миру і перемоги залишається незмінним.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева з Донецької області, "5 канал"

Міни виробництва РФ розривались просто в будинках українців – ФОТО з Золотого

Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого

Попередній матеріал
Аваков презентував інформаційно-аналітичну систему порушень "Вибори-2019" – включення
Наступний матеріал
Публічний звіт голови АРМА Антона Янчука про підсумки діяльності відомства у 2018 році – відео
Loading...

Окупанти застосували 122-мм арт-системи: загинув боєць ООС, ще двоє поранені

"Так святкують 23 лютого": біля Катеринівки ворог завдав масованого удару з-за спин цивільних

Окопалися навколо станції та стріляють: репортаж з-під окупованої Ясинуватої

Доба на фронті: дев'ять російських найманців знищено, у бійців ООС – четверо поранених

"Зараз простіше воювати": на Приазовському напрямку активізувалися окупанти

"Літаки РФ нарізають кола над морем": захисники Маріуполя про хитрощі російської розвідки