Зволікання з наданням гарантій безпеки з боку ОРДО загострює гуманітарну ситуацію в районах населених пунктів Мар'їнка та Красногорівка. Про таке повідомляє Українська сторона СЦКК.
"Нагального вирішення ремонтно-відновлювальних робіт потребує ремонт газопроводів-відводів до газорозподільчої станції, поблизу селищ Мар'їнка і Красногорівка (Донецької області). Ці населені пункти вже більше трьох років залишаються без газопостачання, а це, загалом, 26 000 людей, 13 газових котелень, 6 шкіл та 5 дитячих дошкільних закладів. Зупинена робота майже всіх найближчих підприємств, на яких працювала більшість місцевих мешканців: "Красногорівський вогнетривкий завод", молочний завод "Лактіс", "Мар'їнский хлібозавод" та інші", – йдеться у повідомленні.
Українська сторона СЦКК при цьому зауважує, що в найкоротші строки забезпечує отримання гарантій безпеки з боку ЗСУ по заявкам під час проведення запланованих ремонтно-відновлювальних робіт, в той час, як з боку НЗФ ОРДО жодного разу гарантій безпеки не надавалися.
СЦКК також зауважує, що неконструктивна позиція російської сторони СЦКК та затягування надання з вини ОРДО гарантій безпеки призводить до того, що місцевим мешканцям не можуть підключити газ, а отже й тепло в оселі. У СЦКК наголошують, що це ще раз доводить, що ватажки ОРДО ігнорують інтереси цивільного населення по обидва боки лінії зіткнення.
Окрім того, гуманітарні місії не можуть потрапити у селища на лінії розмежування – Травневе та Гладосове, кажуть в СЦКК. Усе – через міни, які закладені на дорогах навколо населених пунктів. У СЦКК зазначають, що українські збройні сили роблять усе можливе, щоб гуманітарні вантажі змогли потрапити до селищ. Терористи ж жодних гарантій представникам спільного центру та моніторингової місії ОБСЄ - так і не надали.
Як повідомляв 5.UA, в ОБСЄ розповіли, скільки росіян перебувають в місії на Донбасі.
Наслідки дев'ятигодинного ворожого обстрілу Мар'їнки – фотогалерея





