5 канал

Авіація, 40 одиниць спецтехніки та 200 рятувальників: на Рівненщині відбувся видовищний вишкіл ДСНС

Під час навчань учасники відпрацьовують небезпечні ситуації: гасіння цистерни з аміаком, ліквідація пожежі на автозаправній станції, розбирання уламків будинку, де вибухнув газ

На Рівненщині напередодні гасили палаючу цистерну з аміаком, паралельно людей з-під завалів витягали, а потім ще й автозаправна станція зайнялася і вогонь перекинувся на лісовий масив – довелося для гасіння застосовувати авіацію. Щоправда, усе це були навчання. Хай би вони такими й залишалися, кажуть рятувальники, проте тренуються ліквідовувати подібні надзвичайні ситуації. Репортаж "5 каналу".

Рятувальник Анатолій Кучерак у Державній службі з надзвичайних ситуацій працює вже зо два десятки років. На навчаннях готується до ліквідації займання аміаку. Щоб уберегти себе від опіків – одягає спеціальний захисний костюм.

"Він відносно неважкий, призначений для виконання спецзавдань на хімічно-небезпечних об'єктах. Це взагалі кислотостійкий костюм, який використовується при ліквідації надзвичайних ситуацій, пов'язаний з виливом різних кислот, на хімічних об'єктах, при аварії на автомобільному залізничному транспорті", – розповідає рятувальник.

Під час вишколу учасники відпрацьовують низку небезпечних ситуацій. Серед яких: гасіння цистерни з аміаком, ліквідація пожежі на автозаправній станції та розбирання уламків будинку, де вибухнув газ. Крім того, гасять умовну пожежу в лісовому масиві за допомогою рятувальної авіації. Гелікоптер проводить розвідку, а спеціальний літак скидає вісім тонн води.

5 канал

"Надзвичайно актуальною є ця тема, тому що літній період, а Рівненщина вкрита на 40% лісами. Це майже в три рази вищий показник, ніж у середньому по Україні", – наголошує керівник навчань Олексій Муляренко. 

Загалом у навчаннях взяли участь близько 200 людей та 40 одиниць спецтехніки. Крім рятувальників, залучені енергетики, лісівники, газівники та працівники СБУ. Настільки масштабні навчання рятувальників на Рівненщині цьогоріч провели вперше за усі роки незалежної України. 

Володимир Струс, Дмитро Сидор, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею на тему:

Всюди встигли, усіх врятували: рятувальники провели навчання з аеромедичної евакуації

Попередній матеріал
Розгляд питання щодо притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Лозового - відео
Наступний матеріал
На фронт вирушив десант митців з Івано-Франківська – підвищуватимуть бойовий дух

Донецьку фільтрувальну станцію в Авдіївці запустять 3 липня – ДСНС

Наслідки негоди: понад 200 населених пунктів досі без світла

На "Козацькому редуті" вшанували пам'ять загиблих богунців

Негода в Україні: Знеструмлені 745 населених пунктів, 17 людей постраждали

Рятувальники повідомили про ліквідацію пожежі у Чорнобильській зоні

Пожежа у Чорнобильській зоні: У ДСНС повідомили подробиці ліквідації