У Харкові пройшов масштабний марафон
У Харкові пройшов масштабний марафон 5 канал

11 тисяч бігунів із 18 країн світу: як у Харкові пройшов масштабний міжнародний марафон – відео

Читайте по-русски
Харківський міжнародний марафон занесли до книги Національних рекордів за кількістю учасників

11 тисяч бігунів з 18 країн світу з'їхалися в Харків. Тут провели 6-й міжнародний марафон. Долали різні дистанції: 42 кілометри, 10 та 4,2. Траса пролягала центральними вулицями міста. Переможців нагородили пам'ятними медалями та грошовим призом. Детальніше – в сюжеті.

Харків'янин Павло Ус уп'яте бере участь у цих змаганнях. Дистанцію в 10 кілометрів долає у спеціальному інвалідному візку. Ірина прийшла підтримати свого чоловіка.

Іще один учасник – Руслан Мирошниченко – новачок на трасі. Чоловік планує подолати дистанцію в 10 кілометрів.

Чоловік каже: "Хотілося б просто вкластися в час, а там подивимося. Я взагалі не бігав практично".

Дистанції різні – 42 кілометри, 10 та 4 кілометри 200 метрів. Трасу проклали центральними вулицями міста.

Олексій Чубаров, директор департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської міської ради, зауважує: "Траса в нас сертифікована, її сертифікують за місяць до забігу. Є складні ділянки, це вулиця Новгородська, це Пушкінська, затяжні підйоми".

Цього року кількість учасників сягає 11-ти тисяч із 18 країн світу.

Учасник змагань із Німеччини Лутц Кестер говорить: "Загалом я бігаю у багатьох країнах Європи, а от в Україні вперше. Сьогодні долаю 10 кілометрів, а наступного року планую пробігти марафонську дистанцію в 42 кілометри".

Першим серед чоловіків подолав дистанцію у 42 кілометри спортсмен із Кенії Кіруі Роберт Кіпкоіч. Серед жінок спортсменка із Дніпра Тетяна Вілісова.

Переможець ділиться враженням від марафону: "Мені дуже сподобалася дистанція, але на 25-му кілометрі трохи травмував ногу. Тож не вийшло швидко бігти. Та я добре стартував, отже отримав непоганий результат".

Переможниця марафону серед жінок Тетяна Вілісова каже: "Сьогодні комфортно по погоді бігти і я думаю, що погода багато в чому посприяла цьому рекордові. Спочатку хотіла розкласти біг рівно, але не вийшло, перша половина вийшла трохи швидшою".

Окрім традиційних, уперше на змаганнях облаштували дистанцію в один кілометр 600 метрів. Це для родин із дітьми. На неї зареєструвалися майже тисячу охочих. Харківський міжнародний марафон занесли до книги Національних рекордів за кількістю учасників.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
Брифінг речника передвиборчого штабу Петра Порошенка – відео
Наступний матеріал
Прокуратура Києва оскаржуватиме скасування розшуку і арешту блогера Шарія
Loading...