Україна розраховує на рішення щодо безвізового режиму з ЄС у травні ua.golos.ua

ЗВТ між Україною та ЄС буде діяти незалежно від рішення Нідерландів про асоціацію – радник прем'єра

  Позиція Нідерландів може проявитися в політичних аспектах взаємодії Україна-ЄС, які не стосуються безпосередньо Угоди про асоціацію

  Зона вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом буде діяти в повному обсязі як така, що тимчасово функціонує, незалежно від рішення Нідерландів щодо ратифікації Угоди про асоціацію. Про це повідомив радник прем'єр-міністра Валерій П'ятницький на прес-конференції в Києві, передає УНІАН.

  "Я наведу приклад угоди, яка пов'язана з міжнародною торгівлею – генеральна угода з тарифів і торгівлі ГАТТ. Вона була підписана у 1947 році, з 1948 року почала діяти і діяла в тимчасовому варіанті до 1 січня 1995 року, коли була створена Всесвітня торговельна організація. Уявіть собі, майже півстоліття тимчасового застосування... Тимчасове – не означає якесь недолуге", – зазначив він.

  Крім того, П'ятницький наголосив, що позиція Нідерландів може відобразитися в політичних аспектах взаємодії України і ЄС, які не стосуються безпосередньо Угоди про асоціацію.

  "На сьогоднішній день ми можемо говорити про можливі нюанси виконання частин Угоди, які стосуються компетенції окремих країн. Можливо, в якихось політичних аспектах визначити перспективу членства в ЄС або її відсутність. Але це ті нюанси, які не можуть бути внесені в Угоду про асоціацію", – підкреслив радник прем'єр-міністра.

  Як повідомлялося, 21 жовтня прем'єр Нідерландів Марк Рютте заявив, що рішення щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС ухвалять до 1 листопада.

  Попередній матеріал
  Іспанія перегляне рішення про дозаправку "Адмірала Кузнєцова" у її порту
  Наступний матеріал
  МЗС України вимагає від агресора негайно звільнити політв'язнів Клиха та Карпюка

  Рада закликала Нідерланди і ЄС завершити ратифікацію угоди про асоціацію

  Прем'єр Нідерландів: Рішення щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС ухвалять до 1 листопада

  Порошенко запропонував прем'єру Канади синхронно ратифікувати угоду про ЗВТ

  ЗВТ України з ЄС: на 70% європейських товарів вводиться нульова ставка