5 канал

Прем'єр Нідерландів: Рішення щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС ухвалять до 1 листопада

  Рютте уточнив, що голландське "ні" матиме міжнародні наслідки і прямо позначиться на ситуації в Україні

  Рішення Нідерландів щодо ситуації навколо Угоди про асоціацію Україна-ЄС, яка склалася у зв'язку із негативними результатами голландського референдуму, буде прийняте до 1 листопада. Про це повідомив прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте за результатами першого дня саміту ЄС, передає "Укрінформ".

  "Учора рішення не були прийняті, ми їх ухвалимо до 1 листопада", – наголосив він.

  Водночас Рютте відзначив, що ситуація в Нідерландах дає мало простору для вирішення цього питання. "Я прямо повідомив колегам, що зараз бачу мало простору у Гаазі для вирішення цього питання", – зазначив він.

  Крім того, як повідомив голландський прем'єр, питання Угоди про асоціації з Україною не може бути відділене від питання стабільності в регіоні. Рютте наголосив на геополітичних наслідках, які тягтиме можлива відмова Нідерландів від ратифікації угоди.

  "Голландське "ні", звичайно, матиме міжнародні наслідки, воно прямо позначається на Україні, відносинах Україна-Росія, імплементації Мінських угод та Нормандському процесі", – зазначив Рютте.

  На його думку, за таких обставин потрібні кроки, які вирівняють внутрішні та міжнародні інтереси.

  "На мій погляд, коли ставки настільки високі, це також наша відповідальність і, можливо, навіть наш обов'язок йти на крайні заходи, щоб вирівняти наші внутрішні та міжнародні інтереси. Це пошук юридично зобов'язуючого рішення, яке віддаватиме належне голландському "ні", – заявив він.

  Водночас, за словами Рютте, він залишається песимістичним щодо вирішення цього питання.

  "Я подякував моїм колегам у Європейській Раді за конструктивні неформальні дискусії, які тривали останні місяці та тривають досі, але я також повідомив, що налаштований песимістично щодо позитивного вирішення цього питання. Це потребує більше, ніж простору для вирішення  у Києві та Брюсселі. Остаточна пропозиція матиме сенс , якщо буде також сприйнята  у Гаазі", – підкреслив він.

  Дивіться також: Порошенко – російському журналісту: Запишіть, у листопаді українці їздитимуть до ЄС без віз, і вам бажаю

  Попередній матеріал
  КМДА рушила перевіряти "недогріви" у столичних будинках
  Наступний матеріал
  ДТП на Закарпатті: П'яний священик збив на смерть трьох жінок

  Прем'єр Нідерландів оцінив ймовірність ратифікації асоціації Україна-ЄС

  Рада закликала Нідерланди і ЄС завершити ратифікацію угоди про асоціацію

  Порошенко: ЄС дасть Україні безвізовий режим одразу після ухвалення механізму його призупинки

  Порошенко – російському журналісту: Запишіть, у листопаді українці їздитимуть до ЄС без віз, і вам бажаю