Путін і Трамп
Путін і Трамп twitter.com

Зустріч Трампа і Путіна: про що говорили

Говорили про втручання Росії у вибори США, про Мінські угоди і конфлікт в Сирії

7 липня на полях саміту G20 в Гамбурзі пройшли переговори президента США Дональда Трампа і президента Росії Володимира Путіна. У переговорах також брали участь глава МЗС РФ Сергій Лавров і держсекретар США Рекс Тіллерсон, повідомляє Liga.net.

Перед початком зустрічі Трамп висловив надію на те, що буде обговорюватися цілий ряд питань і він "з нетерпінням чекає такої можливості". Путін в свою чергу сказав, що вони "кілька разів розмовляли по телефону з питань двостороннього порядку денного та міжнародного і, звичайно, телефонних розмов недостатньо", тому для вирішення гострих міжнародних питань такі зустрічі особисті необхідні.

Як заявляв раніше радник президента США з нацбезпеки Герберт Макмастер, "немає якоїсь специфічного порядку денного" під цю зустріч лідерів держав: темою розмови буде "те, про що президент захоче поговорити".

У якийсь момент переговори Трампа з Путіним перервалися, в кімнату пустили представників ЗМІ, проте після 6-хвилинної перерви зустріч продовжилася.

По закінченню розмови ні Трамп, ні Путін подробиць не повідомили. За словами Трампа, "говорили про різне". Путін сказав, що обговорювалися міжнародні проблеми і двосторонні відносини.

Переговори тривали понад дві години, хоча в графіку Трампа на це було відведено 35 хвилин. При цьому Тіллерсон зазначив, що зустріч тривала довше, ніж було заплановано через те, що обидва лідери проявляли все більшу зацікавленість у спілкуванні і не хотіли завершувати зустріч.

Втручання Росії у вибори США

Трамп почав зустріч з президентом Росії, висловивши занепокоєння з приводу втручання Росії в президентські вибори 2016 року. Держсекретар США Тіллерсон сказав, що Путін заперечував будь-яку причетність РФ до цих подій.

"Вони дуже докладно і довго обговорювали це питання. Президент неодноразово запитував президента Путіна про втручання Росії. Президент Путін заперечував це втручання, як, я думаю, він робив і раніше", - сказав Тіллерсон.

Тіллерсон розповів про домовленості між Трампом і Путіним щодо створення робочої групи для розробки рамкової угоди з кібербезпеки і невтручання.

"Вони обговорили можливість створення рамкової угоди, щоб позначити, як країни можуть працювати разом для кращого розуміння того, як протидіяти кіберзагрозам. Щоб з'ясувати, як ці інструменти використовуються для втручання у внутрішні справи держав, для здійснення атак на інфраструктуру і з терористичними цілями", - зазначив держсекретар США.

Врегулювання конфлікту в Сирії

Посадові особи США заявляють про те, що США і Росія досягли угоди про припинення вогню на південному заході Сирії, яке набуде чинності 9 липня в обідню пору в Дамаску.

Повідомляється, що до домовленостей про "режим тиші" приєдналися Ізраїль і Йорданія.

Українське питання

У Держдепартаменті США заявили, що на зустрічі з Путіним Трамп не планував укладати будь-які двосторонні угоди, в яких фігурує Україна. Після зустрічі глава російського МЗС розповів про плани створити канал РФ - США щодо врегулювання російсько-української війни. "Домовлено створити канал між представником РФ і США для просування врегулювання на основі Мінських домовленостей" - сказав він.

"У мене була дуже тривала бесіда з президентом Сполучених Штатів. Накопичилося багато питань - там і Україна, і Сирія, і інші проблеми", - сказав Путін після зустрічі.

Тіллерсон анонсував візит в Москву спеціального представника по сприянню зусиллям щодо врегулювання російсько-української війни Курта Волкера.

"Волкер координуватиме всі зусилля Державного департаменту з врегулювання конфлікту, що виник після вторгнення Росії до Криму, а потім в східну Україну", - заявив представник Держдепу.

Дивіться фото за темою:

G20: Кого цілувала Меркель – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Лідери G20 ухвалили заяву щодо боротьби з тероризмом
Наступний матеріал
Трюдо та Макрон обговорили ситуацію в Україні
Loading...

Ядерна програма КНДР, кіберзагрози, українське питання: в Німеччині розпочався саміт G20

Серйозні розбіжності серед лідерів та протести антиглобалістів: завершився перший день G20

На саміті G20 між Трампом і Путіним не буде жодних закулісних домовленостей і поступок у справі України – Онишкевич

"Трамп перевершив очікування": Посол про заяви Президента США у Польщі

Держдеп: Трамп не укладатиме двосторонні угоди з Путіним, в яких фігурує Україна

У Гамбурзі на полях G20 планують тристоронню зустріч за участі Меркель, Макрона та Путіна