5 канал

На саміті G20 між Трампом і Путіним не буде жодних закулісних домовленостей і поступок у справі України – Онишкевич

За словами Януша Онишкевича, відкритим залишається питання, як організатори та інші лідери G20 ставитимуться на саміті до Путіна з огляду на продовження РФ агресивних дій в Україні та регіоні

Президент США Дональд Трамп під час зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним на саміті G20 у Гамбурзі не йтиме на жодні поступки чи закулісні домовленості коштом України, пише "Укрінформ".

"Я переконаний, що на саміті G20 між Трампом і Путіним не буде жодних закулісних домовленостей чи поступок (у справі України – ред.)", – заявив голова Євроатлантичного товариства у Варшаві, екс-міністр національної оборони Польщі Януш Онишкевич.

За словами Онишкевича, Трамп просто не може собі цього дозволити у світлі того, що у США весь час гучною є справа неофіційних контактів близьких співпрацівників його адміністрації з росіянами.

"Занадто лагідна риторика могла б ще більше підтвердити якісь підозри", – зауважив Онишкевич.

Він додав, що напередодні саміту з вуст Трампа можуть прозвучати жорсткіші заяви на адресу Росії.

Окрім цього, зазначив, що відкритим залишається питання, як організатори та інші лідери G20 ставитимуться на саміті до Путіна з огляду на продовження Росією агресивних дій в Україні та регіоні.

На думку Онишкевича, спілкування лідерів G20 з Путіним буде "досить прохолодним".

Щодо саміту "Трьох морів" (Балтика–Адріатика–Чорне море), експерт підкреслив, що в безпековому аспекті лідери 12 країн європейського регіону обговорять питання загрози з боку Росії і проблеми неконтрольованої міграції з півдня.

"Країни регіону хочуть отримати від Трампа підтвердження його попередніх декларацій про вагу НАТО і гарантії безпеки, які дає членство в організації", – додав він.

Зауважимо, 5 липня Трамп прибуде до Варшави, де наступного дня виголосить промову у центрі міста, а також зустрінеться з лідерами 12 країн — учасниками варшавського саміту "Трьох морів".
Після цього, 7–8 липня Дональд Трамп перебуватиме на саміті G20 у Гамбурзі.

Попередній матеріал
Польща очікує на оцінку Трампа дій РФ
Наступний матеріал
Слободян назвав "фейком" інформацію про те, що російського актора Машкова "розвернули" на кордоні

Білий дім підтверджує зустріч Трампа і Путіна – ЗМІ

Посол: Трампу потрібно буде пройти все коло пекла з Путіним, поки він зрозуміє, що із цим параноїком вести справи не можна

У Трампа немає бажання зберегти Росію та її міць – експерт

Під час саміту G20 західні лідери намагатимуться тиснути на Путіна – політичний експерт

Президент США та прем'єр-міністр Японії посилять тиск на КНДР

G20: Як німецький Гамбург готується до саміту