Вадим Мельник
Вадим Мельник delo.ua

Журналісти "Схем" заявили про ймовірні порушення під час конкурсу на голову Бюро економічної безпеки

  Читайте по-русски
  Ключові співбесіди фіналістів відбувалися 13 серпня

  Розслідувачі зі "Схем" виявили ймовірні порушення під час конкурсу на посаду очільника Бюро економічної безпеки. Зокрема, мовиться, що не було кворуму, який є необхідним для легітимності конкурсу. Про це йдеться на сайті "Радіо Свободи".

  Ключові співбесіди фіналістів відбувалися 13 серпня. У цей час левова частка членів конкурсної комісії приєдналися до засідання в режимі відеоконференції. Водночас вони навіть не з'явилися на екрані. 

  Окрім того, пишуть журналісти, ці члени комісії не ставили кандидатам запитань та взагалі ніяк не показували своєї присутності. За даними розслідувачів зі "Схем", це ставить під сумнів наявність кворуму. Він є необхідним для легітимізації конкурсу.

  За інформацією журналістів, також заздалегідь не визначили спосіб розподілу голосів та методику складання рейтингів кандидатів. Ці процедури визначали самі члени комісії вже у день вирішального голосування.

  Крім того, один із членів комісії – міністр Сергій Марченко – міг мати конфлікт інтересів під час голосування за Вадима Мельника. Усе через раніше підписаний трудовий контракт.

  Журналісти заявили, що члени конкурсної комісії не підтвердили своєї присутності під час засідання 13 серпня. У цей день визначили трійку фіналістів. Серед них був і майбутній глава БЕБ Мельник.

  Члени комісії – міністр інфраструктури Олександр Кубраков, перший віцепрем'єр-міністр Олексій Любченко, заступниця керівника Офісу президента Юлія Свириденко і голова Служби зовнішньої розвідки Олександр Литвиненко – були учасниками засідання у режимі відеоконференції. Однак хоча на екранах були їхні прізвища, політики ніяк не підтвердили свою присутність.

  Вони не подали голос навіть тоді, коли їх представляв голова конкурсної комісії Тимофій Милованов. 

  Журналісти повідомили, що участь у фінальному засіданні підтвердили тільки троє членів комісії. Зокрема, сам Милованов.

  Згодом Марченко заявив, що аби сформувати думку про кандидатів, не обов'язково бути присутнім на співбесіді.

  "Можна просто подивитись їхні біографічні довідки і зрозуміти, хто і як, яка якість цих кандидатів", – заявив міністр.

  Відповідаючи на запитання про можливий конфлікт інтересів, Марченко заявив, що "у цьому ракурсі так це питання не розглядав".

  Журналісти додають, що камера зафіксувала, що секретарка комісії Галина Шевченко проголосувала за 6 кандидатів замість 5.

  Довідка. За результатами конкурсу, Бюро економічної безпеки очолив Вадим Мельник. Раніше Милованов називав його однією з трьох кандидатур на цю посаду. Окрім того, фігурували прізвища Василя Горбаля та Аттіли Ковчі. Відповідно до указу про призначення, Мельник очолюватиме БЕБ упродовж 5 років. Невдовзі після цього Мельник оголосив про створення робочої групи за участю експертів Консультативній місії ЄС в Україні.

  Як повідомляв 5.UA, 70-річна матір "слуги" за кілька років депутатства сина придбала Tesla Model X та нерухомості на 14,5 млн грн.

  Попередній матеріал
  Учасник ТКГ розповів, з чим пов'язане загострення ситуації на Донбасі
  Наступний матеріал
  Портал "Дія" не працюватиме протягом доби через оновлення
  Loading...