Митрополит Павло УПЦ мп із путіним
Митрополит Павло УПЦ мп із путіним uapc.te.ua

Зеленський та РНБО запровадили санкції проти діячів упц мп – на рпцвУ чекає перевірка

Читайте по-русски
Як відомо, Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо окремих аспектів діяльності релігійних організацій в Україні та застосування персональних санкцій

Володимир Зеленський опублікував традиційне звернення до громадян. Він повідомив, що відбулося засідання РНБО. На ньому розглянули численні факти зв'язків окремих релігійних кіл в Україні з державою-агресором. Тож тепер в Україні проведуть перевірку церков на предмет зв'язку з агресором. Про це йдеться у зверненні Зеленського.

"Ми забезпечимо для нашої держави всю повноту незалежності. Зокрема, духовну незалежність. Ми ніколи й нікому не дозволимо будувати імперію всередині української душі", – сказав гарант.

Президент Володимир Зеленський ввів у дію персональні санкції щодо представників релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в російській федерації. Про це йдеться в указі президента України № 820/2022 про рішення РНБО України від 1 грудня. 

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

1 грудня Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення "Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". Президент того ж дня ввів його в дію. 

РНБО ухвалила рішення після розгляду діяльності релігійних організацій на території України в умовах військової агресії росії для забезпечення духовної незалежності, недопущення розколу у суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів України.

У рішенні РНБО йдеться: "Підтримати внесені Службою безпеки України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). Застосувати персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до фізичних осіб згідно з додатком. Кабінету міністрів разом зі Службою безпеки України та Національним банком України забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".

Список підсанкційних прізвищ президент 1 грудня обіцяв оприлюднити згодом.

Крім того, РНБО доручила Кабміну:

  1. У двомісячний строк на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо унеможливлення діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в російській федерації.
  2. Також за 2 місяці уряд має забезпечити перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.
  3. Тепер Кабмін має координувати роботу Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, а їй мають підпорядковуватися структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, до повноважень яких належать питання реалізації права на свободу совісті і віросповідання, діяльності релігійних організацій.
  4. Державній службі з етнополітики та свободи совісті доручено забезпечити у двомісячний строк проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української православної церкви на наявність церковно-канонічного зв'язку з Московським патріархатом, за необхідності вжити передбачених законом заходів.
  5. Активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спеціальних служб у релігійному середовищі України доручено СБУ, поліції та іншим держорганам, до компетенції яких належать питання у сфері забезпечення національної безпеки.

Рішення РНБО та Зеленського прокоментував депутат від "ЄС" Олексій Гончаренко, який написав у Telegram: "Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо заборони діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в росії релігійних організацій... Але навіщо чекати? Наш законопроєкт, який ми подали з колегами з "ЄС" вже в Раді. І там мовиться як про заборону рпц та підвладних їй організацій, так і про розірвання з упц мп всіх договорів аренди церков, Лавр і інших пам'яток. А ще є петиція, яку підтримали більше 25 тисяч українців, де наголошується на необхідності прийняття законопроєкту і повернню Лавр до державної власності. Може не треба тягнути? Давайте приймати законопроєкт і вже вирішувати питання упц мп в Україні".

Нагадаємо, 2 грудня СБУ проводить безпекові заходи у храмах та монастирях московського патріархату у трьох областях України. 

СБУ завершила перевірку в Кирило-Мефодіївському жіночому монастирі Мукачівської єпархії московської церкви в Україні.

Напередодні СБУ прийшла з обшуками до Мукачівського монастиря московської церкви.

Нагадаємо, напередодні СБУ провела обшуки у приміщеннях Києво-Печерської лаври та храмів рпц у Рівненській області. Під час обшуків на території лаври були знайдені російські пропагандистські матеріали та готівку. Окрім того, там були виявлені громадяни рф.

Також, Порошенко в ефірі "Прямого каналу" сказав, що місце очільника російської православної церкви кіріла – на лаві підсудних поряд із путіним. Лідер партії "ЄС" також нагадав, що діяльність російських агентів через московський патріархат в Україні була спрямована на руйнування нашої держави зсередини.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться відео за темою: Зброя, ДРГ, засмучений Павло "Мерседес": чому СБУ прийшла до Києво-Печерської лаври

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
"8 місяців боремося за наш будинок": врятувати житло 60 родин з Ірпеня можуть грантові гроші від ЄС
Наступний матеріал
СБУ оприлюднила ексклюзивне відео обміну полоненими
Loading...
Затриманих під час обшуків священників УПЦ мп можуть обміняти на полонених українських військових – ГУР

Затриманих під час обшуків священників УПЦ мп можуть обміняти на полонених українських військових – ГУР

російське громадянство та завдання з москви: СБУ обшукала упц мп на Буковині – які знахідки

російське громадянство та завдання з москви: СБУ обшукала упц мп на Буковині – які знахідки

Схвалював війну рф в Україні: на Вінниччині СБУ викрила митрополита однієї з єпархій упц мп на роботі на користь ворога

Схвалював війну рф в Україні: на Вінниччині СБУ викрила митрополита однієї з єпархій упц мп на роботі на користь ворога

Імперія зла: як путін руками українців хотів захопити Польщу і Балтію – Олексій Гончаренко в "Час: Online" з Марією Скібінською

Імперія зла: як путін руками українців хотів захопити Польщу і Балтію – Олексій Гончаренко в "Час: Online" з Марією Скібінською

Євстратій (Зоря): Після вторгнення рф кількість послідовників рпцвУ зменшилася на три чверті – і це ще до Бучі

Євстратій (Зоря): Після вторгнення рф кількість послідовників рпцвУ зменшилася на три чверті – і це ще до Бучі

Стежте за руками: що насправді означають заяви рпц в Україні – Євстратій (Зоря)

Стежте за руками: що насправді означають заяви рпц в Україні – Євстратій (Зоря)