Американський журналіст Саймон Шустер у своїй книзі "Шоумен" про Володимира Зеленського написав, якими були перші дні повномасштабного вторгнення в Україну. Видання NV цитує фрагменти з книжки.
Там ідеться, що Зеленський місяцями применшував ризик повномасштабної війни, та запевняв громадян, що все буде добре. Президент проігнорував пораду військового командування мобілізувати всі наявні резерви, щоб посилити кордон.
"Окрім катастрофи самого вторгнення, президенту доведеться зіткнутися з власною нездатністю його передбачити. Але це станеться пізніше", – йдеться в книзі.
Першим із західних лідерів 24 лютого Зеленському зателефонував тодішній прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон. Після цього в Офіс президента почали телефонувати лідери з США, Франції, Німеччини, Туреччини та інших країн. Багато хто з них намагався переконати українського лідера виїхати в безпечне місце – одним з варіантів був об'єкт на сході Польщі, звідки Зеленський, захищений "ядерною парасолькою НАТО", міг керувати країною. Вашингтон також був готовий допомогти створити тимчасовий уряд у вигнанні.
Зеленський цінував такі запрошення, йдеться в книзі, але водночас вважав їх дещо образливими, ніби союзники списали його з рахунків.
"Я втомився від цього", – сказав він пізніше про пропозиції втечі, які, за його словами, "летіли з усіх боків".
Президент вважав, що його єдиною надією залишається спроба західних партнерів переконати кремль зупинити напад. Розмовляючи з президентом Франції Емманюелем Макроном, він попросив колегу подзвонити володимиру путіну та знайти з ним спільну мову. Зеленський вірив, що Байден та інші західні лідери зможуть вмовити російського диктатора відступити.
Читайте також: "Пріоритети не завжди збігалися": журналіст Time описав стосунки Зеленського і Залужного у перший рік вторгнення
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.