Володимир Зеленський
Володимир Зеленський president.gov.ua

Зеленський підписав закон про компенсації бізнесу за "простій"

  Читайте по-русски
  Відшкодування отримають тільки ті компанії, які реально постраждають від запровадження карантину

  У понеділок, 7 грудня, президент України Володимир Зеленський підписав закони, які він ініціював для підтримки громадян і бізнесу у період дії карантину. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

  Відповідні законопроєкти Верховна Рада підтримала 4 грудня.

  Серед документів, затверджених Зеленським, – закон, який передбачає однократне надання матеріальної допомоги:

  • найманим працівникам, що втратили частину заробітку, а також фізичним особам-підприємцям (ФОП), які втратили частину доходу внаслідок запровадження карантину в Україні (в обсязі 8 тис. гривень);
  • компаніям для виплат найманим працівникам, аби не скорочувати їх під час карантину. Йдеться про компанії, які вимушено скоротили або можуть скоротити тривалість робочого часу працівників через простій під час дії карантину (розмір допомоги вираховують пропорційно скороченню робочого часу працівника, однак він не може перевищувати 8 тис. грн);
  • суб’єктам господарювання з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску (ЄСВ) на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (у розмірі середньомісячної суми ЄСВ з розрахунків останніх 10 місяців).

  В ОПУ зауважили: компенсації отримають ті компанії, які реально постраждають від запровадження карантину. Втім, компенсація не надаватиметься, якщо з ЄСВ є заборгованість.

  Закон передбачає також продовження дії ліцензій компаніям на продаж алкоголю на період карантину, а також протягом трьох місяців після його закінчення. Продовжується й строк дії договорів оренди державного та комунального майна, які закінчуються у період карантину та протягом одного місяця з дня його закінчення. Не нараховується та не сплачується плата за оренду державного або комунального майна.

  Крім того, президент затвердив зміни до Податкового кодексу, які передбачають низку податкових стимулів для українців, малого й середнього бізнесу на період можливого оголошення карантину.

  Зокрема, документ передбачає: 

  • списання податкового боргу платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу платника за всіма податками та зборами не перевищує 3060 грн; 
  • платники єдиного податку І групи звільняються від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року; 
  • до 29 грудня 2021 року відстрочено погашення податкового боргу платників податків – фізичних осіб, зокрема самозайнятих осіб, що в загальній сумі не перевищує 6800 грн.

  "Ці податкові стимули допоможуть бізнесу не накопичити податкові борги, якщо доведеться призупинити діяльність. У комплексі з іншими законопроектами це дасть змогу підприємцям підготуватися до можливого локдауну і пройти його без серйозних втрат", – переконаний Володимир Зеленський. 

  Також глава держави затвердив зміни до Держбюджету на поточний рік. Зокрема, передбачається, що кошти з так званого коронавірусного фонду можна використовувати на:

  • одноразову матеріальну допомогу громадянам у разі посилення карантину;
  • матеріальну допомогу бізнесу для збереження робочих місць;
  • одноразову компенсацію бізнесу для сплати ЄСВ за найманих працівників.

  Нагадаємо, 4 грудня парламентарі підтримали законопроєкт, за яким представники малого та середнього бізнесу отримають допомогу від держави. Утім, не всі підприємці підтримали цю законодавчу ініціативу. Кажуть: запропонованих депутатами компенсацій недостатньо, а ініційовані Радою новації потребують додаткових видатків. 

  Попередній матеріал
  Експертка розповіла про можливість обміну на Донбасі до кінця року та як це питання використає Росія
  Наступний матеріал
  Американські вчені винайшли новий спосіб лікування діабету 1-го типу
  Loading...