rus.err.ee

"Здивовані": у МЗС України прокоментували закиди РФ щодо "блокади" Придністров'я

  Україна закликає Росію припинити деструктивні дії та сприяти вирішенню низки питань порядку денного переговорного процесу у форматі "5+2" щодо Придністров'я

  МЗС України здивоване заявою російської сторони про нібито блокаду Україною Придністров'я. Про це йдеться у коментарі на сайті вітчизняного диппредставництва.

  "Міністерство закордонних справ України з подивом сприйняло заяву Державної думи Федеральних Зборів РФ від 7 липня, в якій містяться безпідставні звинувачення на адресу української та молдовської сторін, зокрема, у нібито блокаді Придністровського регіону Республіки Молдова. Насправді Придністровський регіон Республіки Молдова користується всіма перевагами режиму Зони вільної торгівлі СНД і Зони вільної торгівлі між Молдовою і Євросоюзом", – наголосили в МЗС.

  Там також повідомили, що 2016 року експорт продукції, виробленої в Придністров’ї, в Україну зріс на 10 мільйонів (до 61 млн. дол.) і продовжує зростати.

  "Цілковите несприйняття викликає "занепокоєння" Держдуми через запровадження спільного контролю у пункті пропуску "Кучурган". Адже це рішення підтверджує  дію правового поля Республіки Молдова на всій території країни. При цьому Росія постійно заявляє про свою повагу до суверенітету і територіальної цілісності Республіки Молдова у міжнародно визнаних кордонах", – додали в Міністерстві закордонних справ.

  Крім того, наголошується, що звинувачення у начебто затягуванні проведення чергового раунду переговорів у форматі "5+2" – це ще один приклад відвертої маніпуляції, "оскільки саме тираспольська адміністрація відхилила нещодавню пропозицію щодо організації Баварської конференції, де планувалося обговорити майбутній порядок денний переговорів та строки їхнього проведення".

  Вітчизняні дипломати підкреслили, що позиція України щодо Придністров'я незмінна. Зокрема, вона полягає в необхідності мирного врегулювання ситуації на основі фундаментальних принципів міжнародного права, зокрема поваги до суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів.

  "Україна закликає Російську Федерацію припинити деструктивні дії та нарешті надати дієве сприяння вирішенню низки актуальних питань порядку денного переговорного процесу у форматі "5+2" в інтересах населення обох берегів Дністра, у тому числі шляхом виконання взятих Москвою за підсумками Стамбульського саміту ОБСЄ 1999 року на себе зобов'язань та виведення своїх військ з Придністровського регіону Республіки Молдова", – резюмували у МЗС. 

  Нагадаємо, 5 липня цьогоріч уряд ухвалив рішення про те, що Україна нарощуватиме сили на кордоні з Придністров'ям

  Попередній матеріал
  Найбільший у світі мобільний віртуальний оператор отримав ліцензію в Україні
  Наступний матеріал
  Україна узгоджує законопроект про реінтеграцію ОРДЛО з "ключовими партнерами" – АПУ
  Loading...

  Україна нарощуватиме сили на кордоні з Придністров'ям – рішення уряду

  Росія вже розмістила біля кордонів з Україною три дивізії – Муженко

  Колишній "президент" Придністров'я форсував річку та втік до неокупованої частини Молдови