У Мінську завершилась зустріч Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Сході України. Про це у Facebook повідомила прес-секретар представника України Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
Вона зазначила, що на першому місці залишаються питання порушення режиму припинення вогню, відведення важких озброєнь, розмінування, припинення навчальних стрільб поблизу лінії зіткнення.
"Окремо стоїть питання контролю за українсько-російським кордоном. Сьогодні під час зустрічі йшлося про реалізацію спеціального плану виходу СММ ОБСЄ на непідконтрольну Києву частину українсько-російського кордону", - йдеться в повідомленні.
Найбільш гострою є проблема звільнення заручників і незаконно утримуваних громадян, підкреслила Оліфер. Україна закликала представників окремих районів Донецької та Луганської областей продовжити процес звільнення людей, який був розблокований 20 лютого 2016 року. В першу чергу необхідно відпустити тих, хто потребує медичної допомоги і тих, хто перебуває в полоні більше року.
Під час сьогоднішнього засідання Тристоронньої контактної групи Україна також поставила питання про заборону в'їзду в Росію представнику України в гуманітарній підгрупі Ірині Геращенко.
Говорили про запрошення міжнародних екологів (під егідою ОБСЄ) для оцінки ситуації на ряді промислових підприємств, які знаходяться на території окремих районів Донецької та Луганської областей. Йдеться про хімічний завод "Стирол" у Горлівці, а також шахти "Голубовська" та "Першотравнева" в Луганській області, шахту "Юний комунар" у Донецькій області.
В економічній підгрупі триває робота з відновлення інфраструктури, залізничних об'єктів, ліній електропередач. Йде процес укладання контрактів на постачання води в окремі райони Луганської області, з урахуванням боргів за раніше поставлену воду. Контракти будуть складені відповідно до українського законодавства. Також йшлося про безпеку співробітників Донецької фільтрувальної станції - це підприємство забезпечує водою до мільйона жителів по всьому Донбасу.
Нагадаємо, попередній раз представники збиралися 11 березня. Тоді говорили про обмін полоненими. Представник ОБСЄ Мартін Сайдік за підсумками переговорів заявив, що обмін заручниками у форматі "всіх на всіх" наразі неможливий. Втім обговорення питання буде продовжено.