Укрінформ

Засідання ТКГ у Мінську: Оліфер назвала умови для збереження прогресу у всіх напрямках

  На засіданні 21 червня сторони обговорили низку ключових питань - не забули і про останні новини. Зокрема, напад терористів на автівку СММ ОБСЄ та прохання про "хлібне перемир'я"

  Блок питань з безпеки - ключ до виконання усього пакету Мінських домовленостей. Про це заявила речниця Леоніда Кучми Дарка Оліфер за підсумками засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську 21 червня. 

  "Повний і стабільний режим припинення вогню, виведення з території України російських військових формувань та важкого озброєння, доступ СММ ОБСЄ до всієї ділянки українсько-російської кордону - ці умови залишаються основними та принциповими для прогресу по всіх напрямках", - написала Оліфер на сторінці у Facebook.

  • "Хлібне перемир'я"

  За її словами на засіданні ТКГ підтримала звернення місцевих рад про початок так званого "хлібного перемир'я" - дотримання режиму тиші на час збирання врожаю з 24 червня 2017 року.

  • Напад на спостерігачів ОБСЄ

  Також українська сторона обурилась черговим випадком агресії – зокрема жорстоким нападом терористів на автівку СММ ОБСЄ неподалік Ясинуватої.

  "Ми категорично засуджуємо цю спробу залякати співробітників місії, вимагаємо знайти та покарати винних. На території ОРДЛО відбувається усе більше насилля та погроз щодо співробітників місії", - відзначила речниця Кучми.

  Вона нагадала, що починаючи із 23 квітня 2017 року, коли на території ОРЛО трагічно загинув представник СММ, чи не кожного третього дня відбуваються серйозні інциденти, пов'язані з безпекою СММ ОБСЄ.

  • Робота гуманітарної підгрупи

  Що стосується гуманітарної підгрупи ТКГ, нині триває процес узгодження списків заручників.

  "Ми чекаємо на визначення конкретних термінів і форматів звільнення заручників. У цій роботі бере участь Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська", - зазначила Оліфер.

  • Політична підгрупа - які перспективи

  "Скасування експропріації українських та європейських підприємств в ОРДЛО; денонсація указу президента РФ про визнання документів, виданих псевдовладою ОРДЛО; відмова від встановлення так званого "кордону" та рублевої зони на непідконтрольній Україні частині Донбасу; створення робочої підгрупи щодо українсько-російського кордону - саме ці питання повинні стояти на порядку денному роботи політичної підгрупи", - наголосила речниця Кучми.

  Попередній матеріал
  "Від патріота – патріоту": Міністр оборони США подарував Порошенку спільне фото
  Наступний матеріал
  "Боротьба за крісло": На посаду п'ятого члена НАЗК претендує семеро осіб
  Loading...