Папа Римський Франциск
Папа Римський Франциск 5 канал

Запропонував Україні "викинути білий прапор": що Папа Римський мав на увазі і як відреагували українці – сюжет

Читайте по-русски
Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав заявив, що Україна не здасться

Нове висловлювання Папи Римського про російсько-українську війну знову спричинило скандал. В інтерв'ю для швейцарського медіа понтифік заявив, що Україні слід мати, цитата: "відвагу білого прапора". Так міркував про можливість перемов між країнами. Однак, наступного дня у пресслужбі Ватикану пояснили висловлювання Франциска, яке викликало чимале обурення. То що Папа Римський мав на увазі і як відреагували українці – журналістка "5 каналу" Лідія Середюк знає.

Час "викинути білий прапор" і почати переговори з РФ? Це слова не російських ватажків чи пропагандистів. Так про Україну висловився Папа Римський. У лютому в інтерв'ю швейцарській телерадіокомпанії RSI понтифіка запитали, яка ж у нього позиція щодо обговорень між тими, хто вважає, що Україна повинна здатися, і тими, хто заявляє, що це легітимізує дії агресора. Відповідь Папи була такою.

"Це одна з інтерпретацій, і це правда, думаю, що найсильніший той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей і має сміливість підняти білий прапор, вести перемови. Сьогодні ви можете вести переговори за допомогою міжнародних сил. Слово "перемови" – це мужнє слово. Коли ви бачите, що справи кепські, коли все йде не дуже добре, ви повинні мати мужність вести перемови. Можна відчувати сором, але скільки загиблих принесе війна? А її кінець буде ще гіршим. Необхідно вчасно домовлятися, шукати підтримки посередників", – заявив Папа Римський Франциск.

Заклики Франциска до мирних переговорів Києва та москви довелося пояснювати пресслужбі Ватикану. Кажуть: вислів "білий прапор" нібито зрозуміли неправильно.

"Папа вживає образ білого прапора, запропонований інтерв'юером, щоб позначити ним припинення військових дій, перемир'я, досягнуте завдяки мужності переговорів. Він бажає дипломатичного вирішення для справедливого і тривалого миру", – зазначив директор пресслужби Ватикану Маттео Бруні.

У Ватикані додали: Папа Римський підтримує Україну. А у попередніх своїх інтерв'ю вже озвучував свою думку, що перемови – ніколи не є капітуляцією. Але нові заяви понтифіка миттєво підхопили росіяни і перекрутили їх на заклики, буцімто Україна має здатися. На свіже висловлювання Франциска про білий прапор українці відреагували бурхливо. Під публікаціями на офіційній сторінці Української редакції Радіо Ватикану – написали свої думки про сказане Папою.

"Завжди важливо бути послідовним! Коли говорити про 3-тю світову війну, яку ми маємо зараз, необхідно винести уроки з попередньої 2-ї війни: чи хтось тоді серйозно говорив про мирні переговори з Гітлером і білий прапор для його задоволення? Отже, урок тільки один - якщо ми хочемо закінчити війну, ми повинні зробити все можливе, щоб убити дракона!" – заявив один з дописувачів.

"Давно такого сорому не було за Ватикан. Що, гроші моцкви не пахнуть і індульгенції знову в моді?" – заявила дописувачка.

Це не перші висловлювання Папи Римського під час повномасштабної війни росії проти України, які викликали суспільний резонанс та обурення. У серпні торік понтифік висловлював захоплення "великою російською культурою" та згадав Петра першого і Катерину другу.

"Ви – нащадки великої Матінки росії, крокуйте вперед із цим. І дякую вам – дякую за ваш спосіб буття, за ваш спосіб бути росіянами", – заявив Папа Римський Франциск в росії.

Так звертався до російських вірян під час Всеросійської зустрічі католицької молоді в Санкт-Петербурзі. Згодом понтифік мусив розтлумачити свої суперечливі висловлювання.

"Можливо, це був не найкращий спосіб висловитися. Говорячи про "Велику Росію", на думку спадало те, чого нас вчили в школі. Це був випадковий коментар, який спав на думку, тому що вивчав це в школі," – пояснював Папа Римський Франциск.

У вересні 2023-го єпископи Української греко-католицької церкви приїхали до понтифіка на аудієнцію. У Ватикані зустрілися, аби розвіяти міфи російської пропаганди. А прокремлівських наративів у висловлюваннях та діях Папи помітили чимало. У квітні 2022-го, за два місяці після того, як росія наважилася здійснити повномасштабний наступ, а ворожа армія повним ходом грабувала домівки українців, вбивала та ґвалтувала мирних мешканців, під час хресної ходи у Ватикані українців та росіян схиляли до примирення. Українка та росіянка разом неслИ символічний хрест.

Тоді Папа Римський збирався виголосити промову з тезою про "братні народи". Вона так і не прозвучала через критику від українського посольства та громади. Не раз під час промови про війну в Україні з уст понтифіка лунало слово "агресор". Країну, яка розпалила цю агресію, Папа Римський так і не назвав.

Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав після молитви у храмі Святого Юра в Нью-Йорку виголосив промову, де заявив, що Україна не здасться.

"Я вам хочу одне сказати від народу з України. Україна зранена, але нескорена! Україна змучена, але вона стоїть і вистоїть! Повірте мені, нікому й на гадку не спадає здатися. Навіть там, де сьогодні ідуть бойові дії", – наголосив глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав.

Лідія Середюк, "5 канал"

Нагадаємо, Понтифік виступив перед учасниками Десятого Всеросійського дня католицької молоді в санкт-петербурзі. І закликав російську молодь не забувати, що вони "нащадки великої матінки-росії, Петра I та Катерини II, а також великої, освіченої імперії, великої культури та великої людяності." А наприкінці ще й подякував їм за їхній спосіб бути росіянами.

Дивіться також відео: ПАПА РИМСЬКИЙ У ПОРТУГАЛІЇ:Молитва Хресної Дороги Pope Francis takes part in Stations of the Сross.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Заступник голови НАЗК оцінив ОП, як структуру з "високим корупційним ризиком"
Наступний матеріал
Стають на коліна і дякують, що вижив: як евакуюють поранених – "Хто з Мірошниченко?"
Loading...
Папа Франциск заявив, що війна в Україні вигідна для торговців зброєю

Папа Франциск заявив, що війна в Україні вигідна для торговців зброєю

Вибухове свято: за успішними операціями української розвідки спостерігає весь світ – "Час новин: підсумки"

Вибухове свято: за успішними операціями української розвідки спостерігає весь світ – "Час новин: підсумки"

"Це наш біль": представники УГКЦ приїхали у Ватикан та відреагували на скандальні слова Папи Римського на росії – сюжет

"Це наш біль": представники УГКЦ приїхали у Ватикан та відреагували на скандальні слова Папи Римського на росії – сюжет

Папа Римський визнав недоречність і помилковість своїх слів про велич російського імперіалізму

Папа Римський визнав недоречність і помилковість своїх слів про велич російського імперіалізму

ЗСУ підняли прапор на лівому березі Херсонщини – "Час новин: підсумки"

ЗСУ підняли прапор на лівому березі Херсонщини – "Час новин: підсумки"

G20 зменшується: путін не їде на саміт в Індію, хоча отримав запрошення – "Незламна країна"

G20 зменшується: путін не їде на саміт в Індію, хоча отримав запрошення – "Незламна країна"