Олександр Мангул
Олександр Мангул 5 канал

"Заміна Корчак": який він, новоспечений голова НАЗК

У Національній агенції з питань запобігання корупції відтепер новий голова. Ним став Олександр Мангул, що змінив на посаді Наталію Корчак

Залишити посаду голови Нацагентства з питань запобігання корупції Наталії Корчак рік тому радили прем'єр, урядовці, громадські активісти, а колишні працівники установи звинувачували в саботуванні роботи. 

Тоді опиралася, тепер крісло здала добровільно. За законом сплив дворічний термін її головування.

"Той період – це два роки мого перебування на посаді – не були даремними. Орган усе ще дієздатний, і свідченням того є присутність п'ятьох членів, які і здійснюватимуть голосування", – каже пані Корчак.

Процедура голосування за нового голову відбулася швидко і без обговорення. Підтримали – одностайно.

Олександр Мангул був останнім із призначених членів НАЗК. У структурі працює від січня поточного року. До того був призначений Президентом на посаду голови Мелітопольської райдержадміністрації.

"З Петром Порошенком не знайомий, не спілкувався. Єдині зустрічі були, коли я працював у Міністерстві економіки, а пан Порошенко був міністром, тоді заходи були. А потім уже були декілька спільних нарад, які він проводив як Президент, а я був як голова райдержадміністрації", – пригадує новоспечений голова НАЗК.

Але це не завадило деяким громадським активістам та опозиційним депутатам назвати Олександра Мангула "людиною Банкової". Вважають, що орган, який приймає та аналізує декларації найвищих посадовців, не зможе бути об'єктивним.

"Продовжиться вибірковий контроль найбільших критиків Президента. Відповідно, там буде цілеспрямована робота по фінансовій стороні діяльності цих людей, по статкам, майну і всьому-всьому", – каже народний депутат від "Батьківщини" Ігор Луценко.

Олександр Мангул
Олександр Мангул5 канал

У Громадській раді при НАЗК на таке відповідають: усіх членів агентства обирали як представники громадськості, так і представники влади.

"Говорити, що процес нелегітимний тільки тому, що там є представники від влади, – це неправильно, це маніпуляція. Тому що владі делеговані повноваження обирати", – зазначає голова Громадської ради при НАЗК Віктор Таран.

З виконанням своїх обов'язків новопризначений голова вирішив не затягувати. Вже на четвер збирає засідання, щоб розв'язати питання стосовно декларацій громадських активістів. Парламент минулого тижня за рекомендацією європейських партнерів мав викреслити із закону обов'язкову норму для подачі електронних декларацій громадськими активістами, але не спромігся.

Тепер у НАЗК мають клопіт, як до 1 квітня отримати тисячі звітних документів.

"На завтра скликаю позачергове засідання, щоб прийняти роз'яснення, в яких би ми максимально врахували антикорупційні ініціативи Європейського союзу щодо декларування громадськими активістами", – каже Мангул.

А ще до літа новий голова обіцяє виконати іншу вимогу європейських партнерів – запустити електронну перевірку е-декларацій і не перевіряти їх вручну. Через це, зокрема, Україна недоотримала торік від Євросоюзу 600 мільйонів євро. 

Ірина Герасимова, Сергій Клименко, Василь Дендін, "5 канал"

Попередній матеріал
Розкрадання в "Охматдиті": найбільшу нестачу ліків виявили у відділенні інтенсивної хіміотерапії
Наступний матеріал
"Броньовані кіборги": бійці АТО демонструють, як українські танки "у наступ йдуть"