Захід і Росія звинуватили одне одного у тиску на Україну [відео]

  Домовленість Києва з Москвою не зачиняє Україні двері до Європи. Пропозиція підписати угоду про асоціацію залишається в силі. Таке у першій промові у Бундестазі після складання присяги на посаді канцлера заявила Ангела Меркель. Політик розповіла, що рішення Януковича не підписувати угоду про асоціацію України з Євросоюзом її засмутило. Водночас, Меркель зауважила, що не можна доводити до ситуації, коли розташована між ЄС та Росією держава має обирати, за кого вона. Канцлер Німеччини наголосила, що для зближення з Європою Київ має гарантувати дотримання прав на демонстрації.

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: «Я засмучена рішенням президента Януковича не підписувати асоціацію та угоду про вільну торгівлю з ЄС – принаймні, не зараз – але наша пропозиція лишається чинною. І ми просимо від України того самого, що очікуємо і від усіх інших країн – розумних гарантій для проведення демонстрацій, як дотримання базових демократичних принципів. І рішуче вимагатимемо цього».

  Пильно стежить за тим, як українська влада реагує на протести, й Велика Британія. З таким попередженням у парламенті виступив прем'єр-міністр країни Девід Камерон. На 21-шу годину за київським часом у Лондоні прихильники українського Євромайдану запланували пікет будинку, власником якого є Ринат Ахметов.

  Девід Камерон, прем'єр-міністр Великої Британії: «Ми маємо віддати належне тим людям в Україні, які прагнуть спільного майбутнього з Європою та хочуть миру, процвітання та стабільності, які принесуть ці відносини. Також наголошуємо, що світ стежить за тим, як українська влада відреагувала на демонстрації, та її намірами. Гадаю, маємо підтримати тих українців, які прагнуть мирного, безпечного та процвітаючого майбутнього».

  Чому західні країни навіть після московських угод президентів Володимира Путіна та Віктора Януковича пропонують Україні євроінтеграцію, не може зрозуміти Кремль. Про це у Раді федерації розповів міністр закордонних справ Сергій Лавров. Дипломат закинув ЄС та США неприховане втручання у внутрішні справи української держави.

  Сергій Лавров, міністр закордонних справ Росії: «Вызывают удивление попытки оказания неприкрытого давления на правительство Украины, которые продолжаются, несмотря на решения, которые были приняты вчера в Москве. И Киеву адресуются безапелляционные требования сделать свободный выбор в пользу Европы. В самой этой фразе, в самом призыве содержится внутреннее противоречие. И при этом, суверенному государству отказывают в праве разобраться в ситуации самостоятельно и действовать в соответствии со своими законными национальными интересами».

  Міністр закордонних справ Швеції – Карл Більдт – переконаний: російська позика загальмує модернізацію України. Про таке політик написав на своїй «Твіттер»-сторінці. Речниця ж Верховного представника ЄС із питань зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон – Майя Косьянчич – заявила: українсько-російські домовленості щодо ціни на газ та кредиту в 15 мільярдів доларів лише тимчасово вирішать економічні труднощі України. Про те, що ЄС не буде змагатися з Кремлем за Київ, розповів міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус. За його словами, українці мають самі зробити вибір щодо свого майбутнього. Але Лінкявічус наголосив – влада має гарантувати, щоби волевиявлення народу було вільним.

  Олександр Войтко, Мирослава Пеца, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Уряд затвердив держбюджет, який дозволить подолати наслідки «покращення» [відео]
  Наступний матеріал
  Каральні органи влади почали масові репресії проти протестувальників у регіонах [відео]
  Теги:
  Loading...