Уряд затвердив держбюджет, який дозволить подолати наслідки «покращення» [відео]

  Три роки Микола Азаров розповідав про стабільне «покращення», аж раптом виявилось – «напокращували» на цілий колапс. І якби не російська щедрість, той колапс «покращення» накрив би країну. Сьогодні урядовці тішились наслідкам вчорашніх домовленостей у Москві. Ключова втіха – кредитними грішми закриють бюджетну діру. Та й у бюджет наступного року впишуть покращення. На скільки гривень – пани міністри не уточнюють. Взагалі , як виявилось, бюджет, котрий нібито схвалив Кабмін, самі кабмінівці на очі не бачили.

  Ще місяць тому парковка біля будівлі уряду була всіяна дорогими автівками, на яких щосереди на засідання з’їжджались міністри. Тепер вони потрапляють в приміщення із двору, а парковка зайнята міліцейськими автобусами і правоохоронцями. Вони оберігають спокій та роботу чинного уряду.

  Щоб жоден мітингувальник не зашкодив урядовцям працювати – на вулиці кілька пропускних кордонів. Всередині приміщення на вуличні протести – жодного натяку. Натомість, Кабмін переживає, за словами прем’єра, переломний момент: від економічного краху – до покращення.

  Микола Азаров, прем’єр-міністр України: «Якби приблизно місяць тому ми не прийняли важке, але необхідне рішення – призупинити процес підписання угоди – я відверто питаю, що б очікувало країну? Банкрутство і соціальний колапс».

  Чи знали міністри про банкрутство України, коли у цих стінах одноголосно схвалювали угоду про асоціацію з ЄС і розповідали про її користь у вересні – тепер урядовці не кажуть. Натомість, радять шукати вигоду і користь вже в інших документах – підписаних учора в Москві.

  Микола Азаров, прем’єр-міністр України: «Вчора було підписано широкий пакет угод, який відкривають для економіки України гарні перспективи на наступні роки. А уряду дають можливість прийняти бюджет соціального і економічного розвитку країни». 

  Усі показники майбутнього бюджету залишились за зачиненими дверима. Урядовці й самі зізнаються – проект бюджету в руках не тримали. 

  Здалися – впевнений колишній міністр закордонних справ. Вітчизняний уряд та президент не встояли перед тиском сусідки. Такі висновки опозиціонер зробив, прочитавши підписані між Україною та Росією документи.

  Володимир Огризко, міністр закордонних справ (2007-2009): «Учора в підписаних документах йшлося про те, що Росія допоможе Україні максимально швидко розробити стандарти, які українська сторона використовуватиме для наближення до МС. От тут і собака зарита, бо якщо ми переходимо на стандарти МС, то ніякого ЄС не буде. Жодного рішення Київ самостійно прийняти не зможе». 

  Не втрата незалежності, а фінансова вигода – так розцінює домовленості з Росією вітчизняний міністр енергетики. Україна отримала дешевший на 25% газ і дешеві кредити – 15 мільярдів доларів. Чому розщедрилась білокам’яна – міністр не каже.

  Едуард Ставицький, міністр енергетики й вугільної промисловості: «Ніяких обіцянок... Шо хтось щось якісь національні інтереси здав – взагалі мова не йшла. На наступний рік вигода – заощаджено більше 7 млрд. доларів».

  Геннадій Рябцев, експерт: «Знижка на газ дозволить реалізувати певні соцпрограми щодо підвищення зарплат бюджетникам. Однак, ми в черговий раз можемо проїсти усі переваги, які нам надані і кредитом, і знижкою на газ».

  Уряд уже виписав для бюджетників підвищення зарплат в наступному році. І обіцяє – дружбу Росії українці відчують не лише на словах, а й у власних кишенях. Наприклад, дільничному лікарю через рік платитимуть більше, ніж сьогодні, на 600 грн. Залишилось у заблокованому парламенті затвердити кошторис.

  Ірина Герасимова, Євгенія Таганович, Ольга Петрів, Валерій Савицький, 5 канал

   

   

   

  Попередній матеріал
  Серена Вільямс та Новак Джоковіч – чемпіони світу з тенісу
  Наступний матеріал
  Захід і Росія звинуватили одне одного у тиску на Україну [відео]
  Теги:
  Loading...