Ільмі Умеров
Ільмі Умеров 5 канал

"За заслуги перед Литвою": Грібаускайте нагородила Ільмі Умерова

Йдеться про події 20-річної давнини, коли Литва тільки-но стала незалежною

Напередодні у президентському палаці у Вільнюсі президент Литви Даля Грибаускайте нагородила заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі УмероваЛицарським хрестом Ордена за заслуги перед Литвою. Про таке повідомляє видання "Крим. Реалії". 

Як стало відомо, Умерова відзначили за події 28-річної давнини. З 18 квітня по 2 липня 1990 року Радянський Союз влаштував економічну блокаду Литві, яка щойно домоглася незалежності. Тоді Умеров з групою кримських татар, прорвавши блокаду, привезли невелику гуманітарну допомогу від імені кримськотатарського народу – продукти харчування, одяг і пальне.

"Багато кримськотатарських родин взяли участь у зборі цього гуманітарного вантажу – їжу та одяг укладали в мішки і прикладали листи зі словами підтримки. У відповідь на таку допомогу уряд Литви вирішив подарувати кримським татарам кілька алітусських будинків, що були привезені, встановлені і досі стоять в Бахчисараї", - зазначається у повідомленні.

Згадуючи давнішні події, Умеров заявив: і зараз "Литва є великим другом, який послідовно і жорстко продовжує підтримувати Україну і кримських татар".

Нагородження Умерова
Нагородження Умеровавідкриті джерела

Водночас, Посол України в Литві Володимир Яценковський прокоментував нагродження Ільмі Умерова і заявив: ця нагорода є дуже символічною, бо "один борець за свободу і гідність України отримав нагороду з рук іншого борця і одного з головних партнерів України на міжнародній арені".

Додамо, що крім Умерова різними орденами були нагороджені ще 56 осіб – литовські діячі культури, лікарі, військові і політики.

Церемонія нагородження відбулася в рамках великого національного свята Литви – Дня державності, приуроченого до дня коронації князя Міндовга ще 1252 року.

Попередній матеріал
У Торецьку згадали бійця "Футболіста", що загинув у свій День народження
Наступний матеріал
У МВС порахували, скільки ромів живе в Україні
Loading...