За рік з "ДНР" у Київ було переміщено 110 засуджених

  Києву передали 23 засуджених з місць позбавлення волі "ДНР" для відбування покарання

  За ініціативою уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 21 липня відбулося передання Києву 23 засуджених з місць позбавлення волі у так званій "ДНР". Про це йдеться на на сторінці українського омбудсмена Валерії Лутковської у Facebook.

  "Цього разу 23 засуджених, які відбували покарання в місцях позбавлення волі у так званій ДНР і виявили бажання подальшого відбування покарання на підконтрольній уряду території України, були передані Уповноваженому з прав людини", – мовиться в повідомленні.

  Таким чином, за рік з непідконтрольної уряду території України було переміщено 110 засуджених.

  Як повідомлялося, 18 червня уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська та її колега з Російської Федерації Тетяна Москалькова домовилися укласти угоду про переміщення ув'язнених також із Сімферополя. Йдеться про переміщення 18 осіб.

  Крім того, 4 липня Москалькова повідомила, що Україна підтвердила готовність прийняти українських ув'язнених, що утримуються у Криму. Вона зазначила, що звернулася до компетентних органів влади з проханням здійснити переміщення засуджених і виробити відповідні механізми вирішення питання.

  За словами російського омбудсмена, органи держвлади прийняли її прохання і вже почали розробку відповідних механізмів. У свою чергу, міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що Україна і Росія шукають формат повернення українських ув'язнених, які перебувають у Криму, в рамках дипломатичних переговорів за формулою, схожої на ту, що застосовувалася при обміні політичних в'язнів між двома країнами.

  Попередній матеріал
  На Вінниччині попрощалися із 27-річним бійцем АТО
  Наступний матеріал
  У ГПУ пообіцяли не карати людей, які придбали квартири у незаконних забудовах

  ГУР: в Алчевську і Стаханові люди вийшли на стихійні мітинги проти російських окупаційних військ

  Нацбанк вперше випустив золоту монету вагою 2 унції

  Спортивний арбітражний суд заборонив російським легкоатлетам брати участь в Олімпіаді

  Стало відомо, коли відбудеться прощання з Шереметом у Києві