Facebook / За Чай.com

"ЗА ЧАЙ.COM": Екс-прокурор Одеської області Давід Сакварелідзе в ефірі "5 каналу"

Дивіться сьогодні бесіду о 23:10 на "5 каналі"

"Він був прокурором та депутатом у Грузії. Він був у команді Саакашвілі. Він прийняв громадянство України і став заступником генерального прокурора. Він також був прокурором Одеської області. Він – це Давід Сакварелідзе. Чому не вдалося? Відповідь на це питання є ключем успіху в майбутньому. Як виглядає структура одеської мафії і чому вона сильніша за державу. Чому серед антикорупціонерів скандалів не менше, ніж у корупційному болоті. То хто ж в Україні бореться з корупцією, а хто махровий популіст на антикорупційних телезаклинаннях. Про все це під чайок з Давідом Сакварелідзе нині о 23:10", – анонсує свого гостя автор і ведучий програми "За Чай.com" Роман Чайка.

Сьогодні, 22 грудня 2016 року, у програмі "ЗА ЧАЙ.COM" чаюватиме колишній заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе.

Повну версію програми дивіться о 23:10 на "5 каналі" або наживо на нашому сайті.

buknews.com.ua

Довідка. Давід Георгійович Сакварелідзе народився 15 вересня 1981 року у Тбілісі. Заступник генерального прокурора України (з 16 лютого 2015 до 29 березня 2016) та за сумісництвом прокурор Одеської області (з 16 вересня 2015 до 29 березня 2016). До цього був першим заступником головного прокурора Грузії (2008–2012), за п'ять років пройшовши шлях від рядового фахівця в судовому департаменті Мін'юсту Грузії. Народний депутат парламенту Грузії у 2012–2015.

З 1999 року навчався на юридичний факультет Тбіліського державного університету імені Іване Джавахішвілі. У 2001–2002 навчався на факультеті політології Університету Святого Бонавентура в США, а у 2006—2007 роках — на факультеті регіонального управління Університету Тойо в Японії.

На початку 2015 року прибув в Україну на запрошення Адміністрації Президента, отримав українське громадянство і був одним із ключових кандидатів на пост голови Антикорупційного бюро, однак конкурсна комісія відхилила його кандидатуру через незнання української мови. У лютому 2015 року Сакварелідзе призначили заступником генерального прокурора Віктора Шокіна. У його сферу відповідальності увійшла кадрова політика в ГПУ, всі питання, пов'язані з євроінтеграцією, а також реформування органів ГПУ. Крім цього, Сакварелідзе відповідав за процес люстрації в Україні. Сакварелідзе курував справою "діамантових прокурорів". Станом на літо 2015 року щомісячна зарплата Сакварелідзе, за його власним твердженням, становила близько 6 тисяч гривень (менше $250).

29 березня 2016 року, генеральний прокурор Віктор Шокін, за декілька годин до голосування у ВР про його відставку, звільнив Давіда Сакварелідзе з посади заступника генпрокурора України – прокурора Одеської області та з органів прокуратури.

У ЗМІ повідомлялося, що Сакварелідзе збирається створити свою політсилу.

Попередній матеріал
Порошенко підписав закон про фінансування сімей патронатних вихователів
Наступний матеріал
Журналіст розповіла про схеми фіктивних пенсіонерів на Донбасі

Інна Богословська розповіла про свою головну помилку в політиці – повне відеоінтерв'ю

Євген Бистрицький, фонд "Відродження": "За Чай.com" – повне відеоінтерв'ю

Лідер гурту "ТіК" - Віктор Бронюк: "За Чай.com" – повне відеоінтерв'ю

Андрій Левус: "За Чай.com" – повне відеоінтерв'ю

Сергій Рахманін: "За Чай.com" – повне відеоінтерв'ю

Роман Зварич: "За Чай.com" – повне відеоінтерв'ю