Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

За 2 роки жодна з розпіарених справ проти Порошенка не втілилася в реальність – адвокат Новіков

Читайте по-русски
Наразі відкриваються провадження проти тих, хто сприяв політичному переслідуванню лідера "ЄС"

На всіх, хто сприяв політичному переслідуванню Петра Порошенка, невідворотно чекає відповідальність. Про це на брифінгу заявили адвокати п'ятого президента.

Зокрема Офіс генерального прокурора 12 березня відкрив кримінальну справу за фактом порушення прав адвокатів під час штурму Музею Гочара.

"Мова про те, коли відбувався ганебний штурм Музею Гончара, де виставлялася колекція картин подружжя Порошенків, і там були порушення закону. За фактом порушення прав адвокатів рішенням колегії суддів судової палати Київського апеляційного суду було зареєстровано Офісом генерального прокурора це кримінальне провадження", – заявив Ігор Головань.

Він також зазначив, що Шевченківський суд змусив поновити розслідування через неправдиве повідомлення про злочин проти групи депутатів від ОПЗЖ, які звинувачували президентів США Джо Байдена і Барака Обаму, а також Петра Порошенка. Розслідування закрили у грудні 2020 року.

Крім того, після звернення юристів поліції довелося відновити кримінальну справу проти Андрія Портнова, який ініціював низку справ проти лідера "ЄС".

"2 березня Київським апеляційним судом розслідування було поновлено, постанови про закриття кримінальних проваджень були скасовані", – відзвітував Головань.

У свою чергу Ілля Новіков зазначив, що сфальсифіковані справи за заявами Портнова були сплановані заздалегідь, а їхнє "розслідування" усіляко підтримувалось з боку Офісу президента Володимира Зеленського.

"Сьогодні ми починаємо підбивати підсумки. Скоро виповниться два роки з початку цієї історії. Ці три рішення, про які ми вам сьогодні повідомили, з них всіх слідує сигнал, який, ми сподіваємося, буде сприйнято", – зауважив  адвокат.

Новіков закликав усіх, кого влада намагається залучити до незаконного переслідування Порошенка, пам'ятати про можливу відповідальність. Він повідомив, що в ОПУ не припиняються регулярні наради із силовиками, де ставляться завдання щодо переслідувань лідера опозиції.

"За нашою інформацією, традиція щотижневих зустрічей в Офісі президента з силовиками на тему "давайте щось зробимо з Порошенком" не припинилася. Існує експертиза НАБУ голосу Романа Труби про те, що його голос на тих знаменитих "плівках Труби" справжній. Цілком очевидно, що зараз шукаються нові виконавці, яким буде доручено підписувати, ламати двері, порушувати закон тощо", – вважає Новіков.

Він резюмував: "За ці два роки жодна з гучно розпіарених справ проти Порошенка не була втілена в щось реальне. Але вже зараз намічається відповідальність тих людей, які взяли на себе цей ганебний тягар".

Попередній матеріал
У Дніпрі невідомі підірвали банкомат
Наступний матеріал
Краматорськ посилює карантин через зростання захворюваності на коронавірус: які обмеження вводитимуться
Loading...