Фото naftogaz.com

З 2017 року Польща вводить нові правила працевлаштування для українців

  На сьогодні заяви не реєструють на центральному рівні, а це ускладнює їх перевірку

  Починаючи з наступного року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі – замість заяв працедавців будуть дозволи міських органів, передає "Польське радіо".

  "Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю (пол. Oswadczenie o zamiazre powierzenia pracy cudzoziemcowi) будуть діяти дозволи (Zezwolenie na prace dla cudzoziemcow), що видаватимуть районні бюро праці (пол. Powiatowy Urzad Pracy)", – мовиться у повідомленні.

  Голова Польсько-української господарчої палати Яцек Пєхота пояснює, що нинішні проблеми пов’язані з тим, що через бажання спростити процедуру працевлаштування сусідів з-за східного кордону у Польщі діють надмірні спрощення. За його словами, заяви не реєструють на центральному рівні, а це ускладнює їх перевірку.

  Він наголошує, що є працедавці, котрі подають значно більше заяв, аніж вони у змозі найняти робітників. Відтак частина документів потрапляє на чорний ринок.

  Крім того, Пєхота вважає, що ця проблема вже незабаром зникне. З 2017 року заяви замінять на дозволи, що видаватимуть бюро праці. Їх видаватимуть автоматично, але завдяки реєстрації, їхню вірогідність буде простіше перевірити.

  Нагадаємо, раніше міністр внутрішніх справ і адміністрації Польщі Маріуш Блащак заявив про необхідність зміцнити східний кордон і збільшити чисельність співробітників Прикордонної служби.

  Попередній матеріал
  У поліції повідомили подробиці вибуху на Львівщині
  Наступний матеріал
  Порошенко: Кількість документів, які потрібні для відкриття бізнесу, скорочена на 40%

  Європейський суд оголосить рішення щодо санкцій проти Януковича 15 вересня

  Польща ратифікувала протокол вступу Чорногорії в НАТО

  Україна та Польща домовились про військово-технічну співпрацю

  У МЗС пояснили чому Польща тимчасово призупиняє малий прикордонний рух з Україною