5 канал

Юрист: Форма електронної декларації не відповідає чинному законодавству

На сьогодні форма електронної декларації не відповідає чинному законодавству

Про таке в ефірі "5 каналу" заявила юрист Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

"Через півтора місяці після того, як Державна служба спеціального зв'язку і НАЗК прозвітували про те, що система готова запущена і працює, система не працює як слід. Наразі лишається ключова проблема – форма декларації, яку система пропонує заповнити всім, хто має її заповнити, не відповідає вимогам закону", – зазначила Красносільська.

"Декларація не дозволяє нормально задекларувати готівкові кошти. Як ми знаємо, готівкові кошти, які накопичують чиновники – це найбільш поширений спосіб в Україні розрахуватися за корупційні дії. Закон вимагає від кожного чиновника задекларувати готівку понад 69 тисяч гривень, яка у нього зберігається, але форма декларації не дає цього зробити. Вчора форма декларації вимагала указати банківську установу, де ці кошти зберігаються, сьогодні форма декларації вимагає вказати, в кого саме зберігаються ці кошти, що також не відповідає закону", – наголосила вона.

"Для того, щоб полагодити форму, потрібно витратити один день роботи програміста, але Державна служба спеціального зв'язку не робить це дуже довгий час", – додала Красносільська.

Попередній матеріал
ПАРЄ сьогодні обговорить ситуацію в Україні в умовах російської агресії
Наступний матеріал
В Одесі вітром "здуло" будівельний кран на дах ресторану та автомобіль – фото

Жодної декларації: чому міністрам не вдається "подружитися" із системою е-декларування

Гройсман просить НАЗК змінити інтерфейс е-декларування