Офіційний сайт Президента України

"Юнкера дезінформували": НАБУ не вважає Антикорупційну палату прийнятною альтернативою суду

НАБУ переконане: створення Антикорупційних палат не лише не вирішить проблему відсутності вироків щодо топ-корупціонерів, але й поглибить її

У Національному антикорупційному бюро України вважають, що заява президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера про достатність створення Антикорупційної палати замість Антикорупційного суду є "наслідком цілеспрямованої дезінформації по відношенню до європейських партнерів України". Відповідну заяву опублікувала прес-служба НАБУ.

У Бюро наполягають, що альтернативи створенню окремого антикорупційного суду наразі немає, а ідея створити антикорупційні палати, яку підтримав президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, повністю нівелює сенс створення антикорупційного суду.

"НАБУ переконане: створення Антикорупційних палат не лише не вирішить проблему відсутності вироків щодо топ-корупціонерів, але й поглибить її. За наявними даними, наразі у судах першої інстанції бракує більш як 2500 суддів. Якщо багато судів першої інстанції на сьогодні не в змозі забезпечити формування колегії з трьох слідчих суддів для розгляду справ, переданих НАБУ, незрозуміло, яким чином вони зможуть сформувати окремі Антикорупційні палати", – пояснюють у Бюро.

У НАБУ наголосили, що створення окремого Вищого антикорупційного суду є "швидким, ефективним і законним" способом вирішення проблеми відсутності вироків щодо корупціонерів найвищої ланки та "необхідною умовою для успішної боротьби з корупцією" в Україні.

"Свої перші розслідування НАБУ розпочало вже через 8 місяців після підписання указу Президента України про створення Бюро. Відтак, переконані, створити Вищий антикорупційний суд протягом одного року – цілком реальне завдання", – резюмували в Антикорупційному бюро та нагадали, що створення спеціалізованого антикорупційного суду є одним із зобов’язань, які Україна взяла на себе перед міжнародними партнерами – ЄС та МВФ.

Здивування стосовно заяви Юнкера про згоду на створення антикорупційної палати висловила і депутат Європарламенту Ребекка Гармс. "Немає необхідності у антикорупційному суді в Україні? Здивована прочитати, що президент Єврокомісії Юнкер згодився. Я не знаю хорошої альтернативи", – зазначила вона у Twitter.

Нагадаємо, Жан-Клод Юнкер за підсумками саміту Україна-ЄС заявив, що Євросоюз погодився на створення Антикорупційної палати замість окремого антикорупційного суду для ефективнішої боротьби з корупцією в Україні.

Дивіться також фотогалерею:

19-й саміт Україна-ЄС: Як Порошенко з Туском і Юнкером зустрічався – фотогалерея

/
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/

Попередній матеріал
"Ресурс терпіння виснажився": нардеп Костянтинівський достроково здає мандат
Наступний матеріал
Авіакатастрофа Іл-76: ГПУ закрила справу проти керівництва Генштабу
Loading...

Рада вкотре провалила призначення аудитора НАБУ

Юнкер – журналістам: "Швидше, бо їсти хочеться"

Церемонія зустрічі Порошенка з Туском і Юнкером – трансляція завершена

У Києві суд розглядає порушення під час виборів громадських контролерів НАБУ

Подання на Розенблата: що показали ГПУ та САП у "бурштиновій справі"

Луценко відповів нардепу Полякову: ГПУ відкрила справу щодо "злочинів НАБУ"