Дональд Туск і Жан-Клод Юнкер
Дональд Туск і Жан-Клод Юнкер 5.ua

В ЄС погодились на створення в Україні Антикорупційної палати замість суду

Створення цієї палати може стати завершальним етапом у формуванні необхідних важелів у подоланні корупції в країні, переконані у Єврокомісії

Європейський Союз погодився на створення Антикорупційної палати замість створення окремого антикорупційного суду для ефективнішої боротьби з корупцією в Україні. Про це заявив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер за підсумками саміту Україна-ЄС, який відбувся у столиці 13 липня, передає "5 канал".

"Раніше ми говорили про створення Антикорупційного суду. Але сьогодні домовилися, що достатньо буде і Антикорупційної палати для глибшої і ретельнішої боротьби з корупцією. Тому що корупція – це те, що нас турбує найбільше. Створення цієї палати може стати завершальним етапом у формуванні необхідних важелів у подоланні корупції", – зазначив президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.

Також під час спільної прес-конференції президентів України, Європейської Ради та Європейської Комісії Дональд Туск передав Петру Порошенку підписаний текст ратифікованої угоди про Асоціацію України та Євросоюзу.

"Я хочу підтвердити, що це є головним документом, який характеризує співпрацю України та ЄС. Угода про асоціацію – всі формулювання, які задовольняють Україну, які задовольняють ЄС, прописані в цьому документі, який нарешті ратифікували", – наголосив Президент України Петро Порошенко.

Голова Єврокомісії зі свого боку зазначив, що прогрес у реформах, якого Україна досягла протягом останніх трьох років, значно більший, ніж за 20 років перед тим. А чільник Європейської Ради вкотре підтвердив підтримку нашої країни у боротьбі з російською агресією.

"Ми підтримуємо Україну (у боротьбі) проти російської агресії і спроб підірвати незалежність України… 28 червня ЄС знову вирішив продовжити санкції проти Росії. В цьому контексті я хочу привітати Олега Сєнцова – режисера, якого заарештували в Криму та засудили. У нього сьогодні день народження. І я закликаю негайно звільнити всіх незаконно утримуваних українських громадян, які перебувають у Росії і на Кримському півострові", – заявив Дональд Туск. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

19-й саміт Україна-ЄС: Як Порошенко з Туском і Юнкером зустрічався – фотогалерея

/
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/

Попередній матеріал
Символічний торт та режисерське крісло: як у Києві відзначили день народження Сенцова
Наступний матеріал
Загальнонаціональна проща до Зарваниці – пряма трансляція на "5 каналі"
Loading...