МЗС Швеції - Маргот Вальстрьом
МЗС Швеції - Маргот Вальстрьом 5.ua

У МЗС Швеції назвали три ключові аспекти для реформування в Україні

Про це йшлося на спільному брифінгу чільників МЗС Швеції, Литви та України

У четвер, 15 червня, міністри закордонних справ Швеції та Литви провели підсумковий брифінг за підсумками свого візиту до України. Вони підтвердили, що Євросоюз і надалі зберігатиме санкції проти Росії, передає кореспондент "5 каналу".

Як відзначив чільник вітчизняного МЗС Павло Клімкін на початку брифінгу, дуже символічно, що першими до Києва прибули представники Литви та Швеції – країн, що допомагали Україні здобути безвіз.

Крім того, Литва опікувалась питанням лікування поранених на сході бійців, а Швеція допомагала реформувати судову систему України та запроваджувати проекти з енергозбереження.

Як стало відомо, на брифінгу у Києві міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрьом порадила Україні звернути увагу на кілька ключових аспектів.

"Сподіваюся, що громадянське суспільство буде активним учасником цього процесу і залишиться такою контролюючою інстанцією, тому що це є важливим моментом процесу реформування. Електронне декларування має певні недоліки. Сподіваємося, що закон усуне їх для того, аби громадянське суспільство залишалося невід'ємною частиною цього процесу. Друге – Верховний суд є важливою складовою системи судочинства у забезпеченні прозорості. Ми вітаємо конкурс, який проводить ВККС до Верховного Суду. І третій момент – Швеція є великою прихильницею ратифікації Стамбульської конвенції щодо запобігання насильства проти жінок. Це дуже вирішальне питання, і ми сподіваємося, що ратифікація забезпечить більш безпечне життя половини населення України", – відзначила Вальстрьом. 

Нагадаємо, у червні Швеція виділила Україні €5 млн для впровадження гендерної рівності.

Попередній матеріал
Мотузяник: Окупанти активізувалися біля Щастя, а під Горлівкою гатили з танку
Наступний матеріал
У США розпочали розслідування щодо Дональда Трампа – WP
Loading...