5.ua

Європейські дипломати вкотре закликали Київ вирішити питання Тимошенко (оновлено) [відео]

  Вони наголошують: затягування ставить під ризик підписання угоди про асоціацію. Засідання чільників МЗС країн Євросоюзу триває зараз у Люксембурзі. Сьогодні там обговорювали українське питання. Міністри мали розглянути висновки спецмісії Кокса та Квасневського. На них має базуватися звіт – наскільки офіційний Київ виконав умови країн ЄС. Перед початком заходу міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявив: висновки стануть вирішальними для долі євроінтеграційної угоди Києва.

  Нагадаємо, торік Євросоюз поставив перед Україною низку проблемних питань, які країна має закрити для підписання угоди про асоціацію.

  Вільям Гейґ, міністр закордонних справ Великої Британії: «Ми бачимо в Україні деякі реформи і суттєвий прогрес. Але хочемо подальшого зрушення щодо вибіркового правосуддя, виборчої та юридичної реформ. Те, що відбувається з пані Тимошенко – лише одне із питань. Наголошую – не єдине, хоча і важливе».

  Ґідо Вестервелле, міністр закордонних справ Німеччини: «Німеччина готова - і я про це говорив у Києві кілька днів тому - прийняти Тимошенко на лікування. Ми вважаємо - вирішення цієї символічної справи важливе для обох сторін, і воно - в руках України».

  Карл Більдт, міністр закордонних справ Швеції: «Я скептично ставлюся до варіанта, коли її відпустять на лікування без амністії... Бо залишиться відкритим запитання: "Що далі?" Чи потім Україна вимагатиме її екстрадиції і повернення до тюрми?»

  Франс Тіммерман, міністр закордонних справ Нідерландів: «Ми помітили деякі ознаки прогресу у справі Тимошенко. Це позитивне зрушення, але є й інші питання, які треба розв’язати до саміту у Вільнюсі. Україна може це зробити, якщо проведе всі реформи через парламент».

  Попередній матеріал
  Автобус у Волгограді підірвала смертниця? (оновлено)
  Наступний матеріал
  ЦВК затвердила кошторис перевиборів у проблемних округах - більше 18 млн. грн. [відео]