Микола Княжицький
Микола Княжицький фото Європейська солідарність

"Європейська солідарність" вимагає притягнути до відповідальності власників проросійських ЗМІ

  Читайте по-русски
  Депутати підтримують рішення РНБО щодо блокування телеканалів Віктора Медведчука і вважать, що цей процес необхідно продовжити

  Народні депутати з фракції "Європейська солідарність" вимагають від Служби безпеки України негайно притягнути до відповідальності осіб, які причетні до терористичної діяльності на користь країни-агресорки. Вони також долучилися до звернення громадських активістів, які провели акцію протесту проти російської пропаганди та власників прокремлівських телевізійних каналів. Про це мовиться в заяві політсили.

  "Ми давно спільно беремося за те, щоб російські пропагандистські машини були зупинені в Україні. Щоб гібридна війна не отримувала жодної підтримки від української держави. Ми – "Європейська солідарність" – вимагаємо, щоб українська держава активніше боролася з усіма проявами гібридної війни, яку ми бачимо, з усім наступом, який відбувається зараз у гуманітарній політиці України. З наступом на українську мову і на українську освіту", – сказав депутат Микола Княжицький.

  "У парламенті від початку цієї каденції лежить мій законопроєкт про прозорість медіавласності і медіафінансування. Українці повинні точно знати, кому належать ті чи інші канали, якими коштами вони фінансуються. Суспільство повинно про це знати. Якщо це буде, то ніколи сепаратистські медіа і медіа країни-агресора, фінансування країни-агресора не буде так вільно себе почувати в незалежній країні, як це було досі, – нагадав Княжицький.

  "Рішення РНБО щодо блокування трьох телеканалів із відверто антиукраїнською риторикою було правильне, однак потрібно цей процес продовжити і вручити підозри фігурантам", – переконаний Олексій Гончаренко.

  "Ми вітаємо це рішення, але ми хочемо, щоб були зроблені і наступні кроки. Якщо людина причетна до терористичної діяльності, то має бути підозра. Це є пряма підслідність Служби безпеки України. Тобто ми очікуємо наступних процесуальних дій щодо пана Козака аж до відкриття справи, розслідування і передачі в суд. Це має бути логічним продовженням того кроку, який на цьому тижні зробило РНБО. Вони заявили, що мають такі докази, треба рухатись вперед. Має бути підписана підозра щодо Козака, розслідування і суд. Це наступні кроки, і саме про це ми пишемо у зверненні", – говорить Гончаренко.

  "Ще у 2018 році Верховна Рада VIII скликання проголосувала за звернення до РНБО, щоб проти цих телеканалів були санкції. Як один із співавторів цієї постанови я вітаю це рішення РНБО і ці санкції, які накладені на ці телеканали. Звичайно нам би хотілося, щоб були продовжені ці кроки, а саме, були порушені кримінальні справи, щоб генеральний прокурор підписав цю підозру, яка має бути висунута СБУ, і щоб люди, які ведуть антиукраїнську діяльність і поки що сидять в парламенті, були притягнуті до кримінальної відповідальності", – говорить народний депутат Микола Величкович.

  "Я впевнений, що мають відкривати кримінальні провадження проти Медведчука, Козака і всіх тих поплічників у Верховній Раді з групи "ОПЗЖ" і їхніх сателітів. Я в складі батальйону ім. Генерала Кульчицького був на фронті і особисто чув із радіоприймачів, як канали, радіостанції російські розказували брехню, що ніякої війни немає, що це громадянська війна, втручання Росії немає. Я особисто брав у полон біля Дебальцевого двох офіцерів РФ, капітана і майора, з повним комплектом їхніх документів. Те, що вони були учасниками попередніх війн у Чечні й інших республіках, які ніяк не може РФ відпустити. Тому я впевнений, що ці помийки мають бути закриті, кримінальні провадження мають бути відкриті проти всіх депутатів "ОПЗЖ", проти всіх сателітів, які їм підспівують і підгавкують. Ми з колегами будемо обов'язково добиватися, і в стінах парламенту, і разом із вами на таких акціях", – говорить Михайло Бондар.

  "Ми твердо вимагаємо, щоб присутність не лише цих інформаційних помийок, а й інших антиукраїнських медіа, телевізійних каналів, сайтів в Україні була зупинена. З цим ми прийшли сюди. Ми підписали відповідне звернення представників громадських організацій до СБУ. Звернення це передамо. Переконаний, що переможемо агресора на фронті і переможемо брудні руки агресора в медійному полі України", – резюмує Микола Княжицький.

  Попередній матеріал
  "Минули дні, коли США поступалися агресивним діям РФ" – Байден
  Наступний матеріал
  Війна Татарова проти НАБУ: у керівництво ДБР призначено скандального фігуранта "плівок Труби" – Бутусов
  Loading...