Європарламент закликав ЄС надати фінансову допомогу для діяльності Меджлісу у вигнанні

  Європарламент рішуче засудив заборону Меджлісу кримських татар

  Європейський парламент у четвер у Страсбурзі у рамках дебатів про стан демократії і прав людини у світі проголосував за резолюцію про положення кримських татар у Криму. У цьому документі євродепутати підтвердили "свою повну прихильність суверенітету, політичній незалежності, єдності і територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних меж і її вільному і суверенному вибору йти європейським шляхом", повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Європарламент "рішуче засуджує рішення так званого Верховного суду Криму заборонити Меджліс кримських татар і вимагає його негайного скасування", зазначено в резолюції.

  Європейські депутати вважають, що це рішення є прямим і систематичним переслідуванням спільноти кримських татар, воно "політично мотивоване" і спрямоване на те, щоб "ще більше залякати їх законних представників".

  На думку Європарламенту, заборона Меджлісу як "законного, представницького і визнаного корінним населенням Криму органу стане прецедентом для переслідувань, дискримінації, порушень прав людини і засадничих свобод по відношенню до цього населення". Це є спробою його вигнання з території історичної батьківщини.

  Євродепутати висловили побоювання, що за визначенням меджлісу як екстремістської організації будуть інші репресивні дії, передбачені російським кримінальним кодексом.

  Зазначивши, що рішення стосовно Меджлісу спричиняє заборону проводити збори, публічно викладати в ЗМІ свою позицію, організовувати маніфестації і використати банківські рахунки, Європарламент закликав Європейський союз надати фінансову допомогу для діяльності "Меджлісу у вигнанні". Євродепутати також запросили збільшити допомогу для фінансування організацій, що виступають на захист прав людини у Криму.

  У документі нагадуються "несправедливості, жертвою яких впродовж історії було корінне населення кримських татар, зокрема, масові депортації, що проводилися радянською владою, і позбавлення їх земель і майна".

  Резолюція закликає Російську Федерацію "пролити світло на усі випадки тортур ув'язнених, незаконно заарештованих в Криму", зокрема, Ахтема Чийгоза, Мустафи Дегерменджі та Алі Асанова, і гарантувати їх безпечне повернення в Україну. Євродепутати повторили свій заклик звільнити Олега Сенцова і Олександра Кольченка.

  Європарламент підтвердив засудження приєднання Криму до Росії як "акту, що порушив міжнародне право". Він висловив "свою рішучу прихильність політиці невизнання незаконної анексії Криму і накладених після цього на Росію санкцій". Євродепутати вимагають розширення "чорного списку" осіб, що підпадають під ці санкції, як наслідок заборони меджлісу. Вони закликали усі країни ЄС строго дотримуватися цього списку.

  У резолюції висловлено шкоду з приводу візитів до Криму без згоди українського уряду політиків з держав-членів Європейського Союзу, зокрема депутатів національних і європейського парламентів, і міститься заклик надалі утримуватися від подібних візитів.

  Як повідомляв 5.ua, 26 квітня окупаційний "суд" заборонив діяльність Меджлісу в Криму. У свою чергу, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров оголосив про надзвичайний режим діяльності організації в умовах російської окупації. 

  Попередній матеріал
  На Одещині чиновники наживалися на малозабезпечених сім'ях
  Наступний матеріал
  Президент подав до Ради проект постанови про призначення Луценка генпрокурором

  Вашингтон обурений рішенням заборонити кримськотатарський Меджліс – Нуланд

  Реакція США на заборону Меджлісу

  Чубаров оголосив про надзвичайний режим діяльності Меджлісу в умовах російської окупації

  У МЗС України прокоментували заборону Меджлісу