epa.eu

"Європа повинна бути сильнішою": Юнкер заявив про необхідність створення європейської армії

  Крім того, він виступив із пропозицією створити європейський оборонний фонд

  Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер виступив за необхідність створення спільних збройних сил Європейського Союзу. Про це він заявив під час виступу на пленарному засіданні Європейського парламенту, передає УНІАН.

  "Європа повинна бути сильнішою, повинна мати більш сильну точку зору щодо нашої оборони. Ми не можемо більше залежати від поодиноких сил індивідуальних держав-членів. Разом ми повинні гарантувати захист наших інтересів. За десять років ми брали участь у більше ніж 30 військових та цивільних місіях. Але у нас немає постійної структури, без цього ми не в стані працювати ефективно. Ми повинні мати європейську штаб-квартиру, і тому ми повинні працювати у напрямку спільних збройних сил", - заявив Юнкер.

  На засіданні він виступив із пропозицією створити європейський оборонний фонд для того, аби активно стимулювати дослідження та інновації у цій сфері.

  Водночас Юнкер наголосив, що збройні сили будуть доповнювати ЗС НАТО. "Більше європейської оборони в Європі не означає менше трансатлантичної солідарності", - зазначив він.

  Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що інтерес країн ЄС до спільної армії зростає щодня.

  Попередній матеріал
  Лисенко: Бойовики обстріляли Зайцеве із гармат "Гіацинт-Б", загинув український боєць
  Наступний матеріал
  Генпрокуратура: справу проти Авакова буде закрито

  Штайнмаєр про безпеку в Європі: Щодня зростає інтерес країн ЄС до спільної армії

  Угорщина опинилася в центрі дипломатичного скандалу після пропозиції виключити її з ЄС

  США та ЄС мають узгоджений план дій на випадок повномасштабного вторгнення РФ в Україну – відео

  Армію Канади очолив виходець з України