www.rferl.org

Єврокомісар: Списки для арештів у Туреччині підготували заздалегідь

  Йоганнес Ган занепокоєний тим, з якою швидкістю турецька влада підготувала списки причетних до путчу

  Комісар Європейського Союзу з питань розширення та європейської політики сусідства Йоганнес Ган не виключає, що влада Туреччини заздалегідь підготувала списки для арештів військових, суддів, прокурорів та інших причетних до спроби державного перевороту. Про це повідомляє Reuters.

  Єврокомісар зауважив, що швидке відсторонення від посад суддів та інших після невдалої спроби державного перевороту вказує на те, що турецький уряд підготував заздалегідь списки осіб на відсторонення. Нагадаємо, за останніми даними, у Туреччині через спробу військового перевороту відсторонили вже понад 8700 осіб.

  "Це виглядає принаймні так, як нібито щось було підготовлено. Списки доступні, що вказує на те, що вони підготовлені і що будуть використовуватися на певних стадіях", – заявив Ган. "Я дуже занепокоєний. Це саме те, чого ми боялися", – зауважив він.

  Як повідомляє видання, раніше опозиційний проповідник Фетхуллах Гюлен, якого влада Туреччини оголосила "ідейним натхненником" збройного перевороту, припустив, що заколот мав "постановочний" характер.

  За його словами, "є ймовірність того, що спроба перевороту в Туреччині могла бути зрежисована". "Схоже, що у них немає терпимості до будь-якого руху, будь-якої групи, будь-якої організації, яка не перебуває під їхнім повним контролем", – висловив Гюлен свою точку зору.

  Як відомо, збройний заколот почався в Туреччині ввечері 15 липня. Група військових заявила, що бере управління країною у свої руки, щоб забезпечити дотримання конституційних прав громадян. Турецькому уряду вдалося відновити контроль над ситуацією в країні.

   

  Попередній матеріал
  Найзапекліші бої – у промзоні Авдіївки, обстріли не вщухають практично цілодобово – Лисенко
  Наступний матеріал
  Парубій розповів, чи відбудуться дочасні вибори у Верховну Раду 

  До Стамбулу стягнули майже 2 тис.спецпризначенців та повітряний патруль

  При спробі військового перевороту літак Ердогана потрапив у приціл винищувачів повстанців – ЗМІ

  Кількість загиблих внаслідок невдалого перевороту в Туреччині зросла до 290

  Спроба військового перевороту в Туреччині: Що Путін сказав Ердогану телефоном