Єстонські депутати розповіли українським колегам про НАТО (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Напередодні бухарестського саміту, де Україну можуть приєднати до Плану дій щодо членства в НАТО, власним досвідом вступу в альянс з Києвом ділилися естонці. Їхня країна – в числі тих, хто підтримує приєднання України до ПДЧ.
  Аби не дратувати українську опозицію розмовами про НАТО, естонські колеги привезли їй… книгу. Про альянс. Щоб – перед історичним для країни самітом – депутати нарешті припинили плутати військовий блок з об’єднаними націями.

  Вікторія Лунга, представник Естонії: "Коли Естонія вступала до НАТО, у неї не було такої інформативної книги, яка дає змогу пізнати блок з усіх боків".

  Натомість була чітка стратегія. З пронатівським курсом країна визначилася ще за 10 років до вступу, у 1994 році. І відтоді його не змінювала. Попри те, що незгодних інтегруватися вистачало і серед естонських посадовців, згадують парламентарі.

  Свен Міксер, депутат парламенту Естонії: "В питанні вступу до НАТО найважчим було досягнути порозуміння всіх гілок влади. Одностайності не спостерігалося перш за все в парламенті".

  Не було його і серед населення. За 6 років до вступу в альянс  в НАТО хотіло менше половини естонців. Та стратегічним планам держави це не завадило. З радянськими міфами про блок влада боролася вже після приєднання до плану дій щодо членства. І перемогла. Напередодні вступу – в 2004-му – пронатівський вектор підтримувало вже дві третини громадян. Та Україна – не Естонія. Єдиний курс – не для нас. Хто нам ближче – НАТО чи Росія – політики вирішують залежно від ситуації. А ситуацій є лише дві. Перед і післявиборча - пояснюють гостям українські депутати.

  Ірина Геращенко, член комітету ВР з питань Євроінтеграції: "Велику біду тут зіграли позиції окремих політичних сил, які використовували тему мови, НАТО і релігії під час виборчої кампанії 2004, 6, 7 років. Тому що це була, на жаль, одна з головних спекулятивних тем всіх виборчих кампаній".

  В постійній гонитві за голосами депутатам не до просвітництва. Тож що воно таке – це НАТО – українці дізнаються власними силами і з власних джерел. Результат невтішний. За останніми соцдослідженнями, вступ підтримує лише п’ята частина населення. Та попри невеселі цифри у головного українського інтегратора – гарний настрій. Оптимізму перед самітом Тарасюку додає численна підтримка сусідів. З нею, каже, Україні не уникнути нового статусу - статусу приєднаної до ПДЧ держави.      

  Борис Тарасюк, голова Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції: "Я думаю, що відповідь буде позитивною. Не впевнений, чи вона буде позитивною відразу після і в день прийняття рішення, можливо, це буде відтягнуте у часі рішення, але я думаю, що рішення буде позитивним".

  Ольга Калиновська, Андрій Поставець, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.87Мб)
  Попередній матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Наступний матеріал
  У Києві відбувся етап кубку світу з художньої гімнастики (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...