Євросоюз
Євросоюз lampa.today

ЄС зробив офіційну заяву через відкликання російських офіцерів з СЦКК

  Євросоюз чекає від Росії повного і негайного використання свого впливу на сепаратистів щодо дотримання перемир'я

  Європейський Союз закликав Росію використати свій вплив на бойовиків на сході та відновити роль СЦКК. Так в ЄС відреагували на різке погіршення ситуації на Донбасі. Про це заявив речник Євросоюзу 20 грудня, передає УНІАН

  "Гуманітарна ситуація та ситуація у сфері безпеки на сході України різко погіршилася. Там ми спостерігали найбільшу кількість порушень припинення вогню від лютого 2017 року, що стало причиною загибелі людей та знищення майна. Розташування збройних сил у безпосередній близькості до житлових районів та стрілянина з чи в напрямку критичної інфраструктури демонструє повну неповагу до життя людей. Життєво важливими є більші обмеження та подальші зусилля, щоб захистити постачання води та енергетичну інфраструктуру", – зазначили в ЄС.

  Крім того, речник ЄС наголосив, що необхідно поважати домовленості щодо припинення вогню, розведення військових сил та відводу важкого озброєння на місця зберігання, які можна перевірити.

  "Ми також нагадуємо, що дуже важливим є забезпечення повного, безпечного та безперешкодного доступу Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ та її технічного обладнання на всій території, передбаченій її мандатом", – підкреслюється у заяві.

  Також в ЄС знову вказали на важливість виконання Мінських домовленостей.

  "Ми очікуємо, зокрема від Росії, повного і негайного використання свого впливу на сепаратистів у цьому питанні. Угода, досягнута сьогоднішньою Тристоронньою контактною групою щодо поновлення зобов'язань про припинення вогню у святковий період, є необхідним кроком, хоча негайне обмеження залишається обов'язковим", – зазначив речник ЄС. 

  Нагадаємо, 20 грудня російські офіцери із СЦКК полишили Україну, одному з них заборонений в'їзд до країни.

  Також зауважимо, що на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську в середу, 20 грудня, було прийняте рішення про безстрокове припинення вогню. Починаючи від 23 грудня, обстріли мають припинитися. 

  Попередній матеріал
  ДБР має 640 млн гривень, але не може витратити ані копійки: чому так
  Наступний матеріал
  Адміністрація Трампа схвалила поставки Україні летальної зброї – The Washington Post
  Loading...