ЄС надає українським митникам спеціальні сканери (репортаж)

  Українським митницям, які енергетики вже почали відключати від мережі через борги, Європа дарує сканери, що працюють на автономному живленні. Для пришвидшення митного контролю вже передали 9 сучасних мобільних рентгенівських сканерів. Це наймасштабніший проект технічної допомоги за всю історію міжнародної митної співпраці. Вартість обладнання майже тринадцять з половиною мільйонів євро. Сканери працюватимуть на Західному та Південному кордонах України.
  Олександр Ваврищук, 5 канал: "Завдяки новому обладнанню час обстеження автотранспорту скорочується удвічі. Новий сканер за принципом роботи подібний на звичний медичний рентгенапарат, який бачить усе, а тому провезти через кордон контрабанду тепер буде практично неможливо".

  Тепер навіть найбільші фури розвантажувати немає потреби. Усе, що всереедині машини - побачить сканер. Щоправда, до ренгент-автомобіля митників допустять після майже тижневого навчання. Інженер  Дмитро Стрілець, який тренує митників, запевняє, за допомогою нового пристрою можна віднайти і зброю, і вибухівку. Не проблема у безлічі товару відшукати і контрабанду невеликого розміру. Все залежатиме лише від кваліфікації митника.

  Дмитро Стрілець, інженер: "Инспектор с хорошим опытом может обнаружить вплоть до пачки сигарет. Непосредственно в самой системи ошыбок не возникает, мы можем говорить только о человеческом факторе".

  Європейці розповідають - подібними комплексами обладнанні усі митниці Європи. Тому і не приховують - головна мета їхнього подарунку - передовсім зменшити потік контрабанди до Євросоюзу.

  Жозеф Мануель Пінту Тейшейра, голова представництва Єврокомісії в Україні: "Нашою метою є забезпечити безперебійний рух товарів та людей через кордон. І саме для цього нам потрібно використовувати нове обладнання, яке з одного боку прискорить легальний перетин кордону, а з іншого попередить можливість провозу будь-якої контрабанди".

  За допомогою мобільного сканера за годину можна перевірити 20 великотонажних автомобілів. Тож українські митники сподіваються - нове обладнання допоможе виявити більше нелегального товару, а ще зменшити черги на кордонах.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львівщина, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.43Мб)
  Попередній матеріал
  Частково відновлено енергопостачання на військові об`єкти (репортаж)
  Наступний матеріал
  У Великій Британії страйкують працівники НПЗ
  Теги:
  Loading...