Частково відновлено енергопостачання на військові об`єкти (репортаж)

  Із сімдесяти двох військових об`єктів, яким цього тижня відрізали світло, вже мають струм дев`ять. 5 з них - стратегічні частини Протиповітряної оборони, що несуть цілодобове патрулювання. Відновлення електропостачання більшості об`єктів відбулося після того, як Президент викликав до себе міністра оборони та Генпрокурора і наказав покарати винних у відключенні стратегічних військових об`єктів на Чернігівщині та Харківщині.

  На тих же, що й досі чекають на світло, вояки гріються буржуйками і навчаються та їдять при свічках.
  ***

  Руслан Заїченко уперше в житті побачив гасову лампу вже студентом університету льотчиків. Хлопець уже добре порається із старовинним приладом. Лампу у казармі запалюють, коли сутеніє. Інакше нічогісінько не видно. В університеті немає електрики.

  Руслан Заїченко, курсант: "У холодній воді приходиться митись, бойлери не працюють. Переживаєм, коли вже включать. А, мобільні телефони. Можна включити зарядитись у головному корпусі, коли ми на самостійній роботі. А тут не можна зарядити".

  Через форс-мажор змінили розклад занять, а відбій оголошують на годину раніше. Це не перше відімкнення за останній рік, проте найдовше. Спочатку сподівались, енергетики просто лякають. Однак світла в університетських корпусах немає вже три доби.

  Микола Піддубний, 5 канал: "Керівництво університету повітряних сил у ролі прохачів опинилося мимоволі. Перемовини з обленерго йдуть щодня. Унаслідок умовлянь відновили електропостачання їдальні. Принаймні, харчуванням курсанти знову забезпечені".

  210 тисяч гривень - це ще  торішній борг Міністерства оборони перед "Харківобленерго". Нібито, сума невелика. Університет розраховується одразу, тільки-но з Києва надходять кошти. Утім, енергетики кажуть - від затримок платежів з боку військовиків стомилися.

  Олександр Каботов, нач. відділу примусового стягнення платежів "Харківобленерго": "Мы и так идем на уступки, мы отключаем от электроснабжения объекты Минобороны, скажем, не 15-20-го числа месяца, следующего за расчетным, а в конце января за декабрь, поэтому мы выдержали все возможные сроки".

  Про проблеми вишу, який готує українських льотчиків, у верхах знають.  Утім, шляхів розв`язання поки не знайшли. Тому щовечора старшина несе до казарми гас, а курсанти запалюють старовинну лампу, гасу в якій вистачає лише на три години.

  Микола Піддубний, В`ячеслав Кузьменко, Харків, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.33Мб)

  Попередній матеріал
  10 млн людей опинилися під загрозою голоду у Кенії
  Наступний матеріал
  ЄС надає українським митникам спеціальні сканери (репортаж)
  Теги:
  Loading...