Євросоюз
Євросоюз Facebook / Петро Порошенко

ЄС може ввести санкції проти Білорусі вже наприкінці серпня – ЗМІ

  Читайте по-русски
  На сьогодні обмежувальні заходи ЄС щодо Білорусі включають ембарго на поставки зброї, а також заборону на експорт устаткування, яке може бути використане для внутрішніх репресій

  Європейський Союз найімовірніше запровадить нові санкції щодо Білорусі наприкінці цього місяця. Про це повідомляє "Європейська правда"

  У п'ятницю 14 серпня міністри закордонних справ ЄС проведуть екстрені переговори щодо Білорусі. Німеччина, Литва, Латвія і Швеція публічно висловилися на користь санкцій, цей курс підтримала й Австрія. 

  За даними джерел, Угорщина є головним скептиком щодо рішення про санкції, яке вимагає схвалення всіх 27 країн-членів. Угорщина в четвер закликала ЄС "продовжувати діалог із Білоруссю і уникати її остракізму".

  Водночас Будапешт не став блокувати заяву усіх 27 держав членів цього тижня, у якій конкретно згадувалися можливі санкції "проти осіб, відповідальних за насильство, необґрунтовані арешти і фальсифікацію результатів виборів". 

  Джерела повідомили, що, як і в випадку з санкціями ЄС щодо Росії та осіб, відповідальних за анексію Криму в 2014 році і агресію на сході України, санкції щодо Білорусі будуть введені у вигляді заборони на поїздки і заморожування активів в ЄС. 

  У вужчому варіанті санкції можуть бути застосовані тільки щодо деяких посадових осіб білоруського ЦВК та органів безпеки. У ширшому варіанті санкції можуть бути накладені і на державних чиновників, таких як міністр внутрішніх справ.

  Станом на сьогодні обмежувальні заходи ЄС щодо Білорусі включають ембарго на поставки зброї, а також заборону на експорт устаткування, яке може бути використане для внутрішніх репресій.

  Як повідомляв 5.UA, у Білорусі вже п'ятий день тривають акції протесту через незгоду громадян країни з результатами президентських виборів, на яких ЦВК присвоїв перемогу Лукашенку, який править країною вже 26 років. Силовики застосовують силу і спецзасоби проти учасників протесту, є загиблі і поранені.

  Попередній матеріал
  Ліквідація наслідків повені на Буковині: скільки виділять із бюджету
  Наступний матеріал
  Бойовики риють окопи біля Золотого в бік позицій Збройних сил
  Loading...

  Сенат США погодив оборонний бюджет із санкціями проти російського газопроводу "Північний потік-2"

  У Конгресі США ухвалили оборонний бюджет, що передбачає санкції проти "Північного потоку-2"

  Конгрес США схвалив санкції щодо осіб і компаній, що сприяють будівництву "Північного потоку-2"

  США наклали санкції на Рамзана Кадирова через порушення прав людини в Чечні

  Німеччина запропонувала ЄС ввести нові санкції проти Росії за масштабну кібератаку в 2015

  Компанія Amazon заплатить $134,5 тис. штрафу за порушення санкцій щодо Криму, Сирії та Ірану