Судова реформа
Судова реформа kathimerini.gr

ЄС готова допомогти Україні з відбором кандидатів до Антикорупційного суду

  В Євросоюзі вітають ініціативу Президента України Петра Порошенка створити антикорупційний суд, який би відповідав стандартам Ради Європи

  Євросоюз наполягає на необхідності створення окремого Антикорупційного суду в Україні й готовий допомагати з відбором суддів. Про це це повідомили у представництві ЄС в Україні, передає "ЄП".

  Як зазначають в ЄС, висновок Венеціанської комісії є дуже важливим у контексті подальшої модернізації України і "містить корисне уточнення європейських стандартів створення спеціалізованих антикорупційних судових органів".

  "Вищий спеціалізований антикорупційний суд повинен бути створений як незалежна і окрема установа від існуючої структури судової влади. І навпаки, впровадження цього суду в існуючу структуру судової влади через призначення спеціалізованих суддів у всіх загальних місцевих судах, апеляційних та верховних судах не може бути виправданим чи застосованим на практиці з огляду на чинне законодавство та міжнародні зобов'язання України щодо створення спеціалізованого антикорупційного суду", – зазначається в повідомленні.

  Крім того, в ЄС кажуть, що вітають ініціативу Президента України Петра Порошенка створити антикорупційний суд, який би відповідав стандартам Ради Європи. Наголошують: готові надати українській владі підтримку у створенні Вищого спеціалізованого антикорупційного суду, який би відповідав висновку Венеціанської комісії.

  "Незалежність, цілісність та професіоналізм усіх суддів, які будуть призначатися в антикорупційний суд, будуть мати вирішальне значення для відновлення довіри громадськості до влади, і ЄС готовий сприяти прозорості процесу відбору суддів у разі необхідності", – заявили у ЄС.

  Нагадаємо, 4 жовтня Президент Петро Порошенко звернувся до парламенту і запропонував створити міжфракційну робочу групу для підготовки законопроекту щодо Антикорупційного суду. А 6 жовтня Венеціанська комісія оцінила ініціативу Президента щодо Антикорупційного суду. 

  Попередній матеріал
  У зоні проведення АТО виявили схованку бойовиків з "розтяжкою" – СБУ
  Наступний матеріал
  Над Калинівкою дозволили рух повітряного транспорту – ДСНС
  Loading...