yes-ukraine.org

Венеціанська комісія оцінила ініціативу Президента щодо Антикорупційного суду: як саме

У Комісії зазначають: необхідно запровадити додаткові гарантії, аби процедура призначення суддів була незалежною

Венеціанська комісія (ВК) запропонувала Президенту України Петру Порошенку негайно подати до Верховної Ради власний законопроект про антикорупційні суди в Україні, що спиратиметься на рекомендації ВК. Про таке йдеться у висновках Комісії ухвалених та оприлюднених в п’ятницю, 6 жовтня, передає УНІАН

"У своєму висновку щодо законопроекту про антикорупційні суди в Україні, який був прийнятий сьогодні, Венеціанська комісія вважає, що багато положень українського законопроекту про антикорупційний суд є гарною основою для створення високого спеціалізованого антикорупційного суду, але робить кілька рекомендацій, щоб зменшити ризик того, що він може вважатися неконституційним. Для того, щоб розвіяти будь-які сумніви щодо конституційності законодавчої процедури, Венеціанська комісія пропонує президенту України негайно подати власний законопроект про антикорупційні суди, який має спиратися на рекомендації Венеціанської комісії. Поточний законопроект (проект закону №6011), таким чином, має бути відкликаний", - зазначається у повідомленні.

У Венеціанській комісії також наголосили, що корупція є однією з найважливіших проблем в Україні, а судова система багато років вважається слабкою, політизованою та корумпованою.

"Єдиний шлях у боротьбі з корупцією на високому рівні в Україні – це швидке створення високого спеціалізованого антикорупційного суду (ВСАС), як це передбачено законом "Про судоустрій і статус суддів", судді якого будуть обрані за прозорою процедурою при участі міжнародного співтовариства", – зазначили у ВК.

У Комісії зауважили: "Треба подбати про те, щоб уникнути можливого уявлення, що судді з питань протидії корупції мають різний або привілейований клас суддів. Рівень винагороди суддів ВСАС має бути переглянутий, він повинен відповідати підвищеним вимогам їхньої посади, але не повинен сильно відрізнятися від винагороди загальних суддів".

Венеціанська комісія відзначила, що необхідно зберегти основні компоненти поточного законопроекту, а саме: створення незалежного ВСАС та апеляційної інстанції, судді яких мають бездоганну репутацію, належну захищеність та відбір на конкурсних засадах у прозорий спосіб.

Утім, там додають: викликає стурбованість той факт, що згідно з законопроектом, члени органу, відповідального за відбір суддів суду, призначаються політичними діячами та установами (президент, Верховна Рада і міністр юстиції, хоча і з обмеженою свободою дій).

"Необхідно запровадити додаткові гарантії для забезпечення того, щоб процедура призначення суддів була незалежною від виконавчої та законодавчої влади. Це може бути досягнуто, наприклад, шляхом надання неполітичній агенції, такій, як Вища кваліфікаційна комісія суддів, право висувати членів до цього органу", – вважають у ВК. 

Нагадаємо, 4 жовтня Президент Петро Порошенко звернувся до парламенту і запропонував створити міжфракційну робочу групу для підготовки законопроекту щодо Антикорупційного суду. 

Як повідомляв 5.UA, голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник переконаний, що Антикорупційний суд можна створити до кінця 2017 року. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

90 хвилин про курс України: Порошенко виступив зі щорічним зверненням до нардепів у ВР – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
На Одещині затримали чоловіка, що стежив за військовою частиною ЗСУ
Наступний матеріал
В Україні скасовують спецпенсії для держслужбовців, суддів, нардепів
Loading...