5.ua

Другий виступ Януковича в Росії: "Я – живий"

  Усунений президент України Віктор Янукович виступив з заявою в російському місті Ростов-на-Дону.

  Виступ, як і минулого разу, відбувся в залі "Аметист" виставкового центру "ВертолЕкспо". Як оголосив ведучий, питання від журналістів – не передбачені. Як повідомляють присутні представники ЗМІ – їх змусили пройти через металодетектори та не брати до зали продукти харчування.

  В ході виступу Янукович запевнив присутніх, що він досі живий, всупереч повідомленням у деяких ЗМІ, і що нікуди з України не тікав. Також він продовжує наполягати на тому, що і надалі є чинним президентом країни та головнокомандувачем Збройних сил, і планує повернутись до Києва.

  Риторика Януковича стосовно нової влади та загальних процесів в Україні нітрохи не змінилась - він і далі називає всі зміни "фашизмом" та узурпацією влади. Ініційовані Росією сепаратистські виступи в Криму і на Сході він вважає опором, а про присутність військ РФ в Криму не згадав і словом.

  Зачитаний російським представником в Радбезі ООН Віталієм Чуркіним заклик ввести російські війська до України Янукович також не прокоментував.

  Усунений президент передбачив погіршення соціально-економічного становища України, і закликав не звинувачувати у цьому його і Росію.

  Також Янукович засудив дії Заходу у підтримці "темних сил в Україні", та здивував усіх присутніх наміром звернутись до США із вимогою оцінити дії нової влади - хоч вони це зробили уже неодноразово.

  Свій виступ, який здійснювався російською мовою, він завершив цитатою з гімну України, яку зумів виголосити українською.

  Це друга поява Януковича на публіці після лютневої втечі з України. Цього разу він не сидів, а стояв, а в руках тримав лише папірець із текстом свого виступу, тому в процесі нічого не зламав.

  Фото: hvylya.org

  Попередній матеріал
  Кримська влада сподівається отримати від Москви $5 млрд
  Наступний матеріал
  Пасажири зниклого Boeing 777 з вкраденими паспортами не пов‘язані з тероризмом – поліція
  Теги:
  Loading...