5.ua

Кримська влада сподівається отримати від Москви $5 млрд

  Влада Криму розраховує протягом найближчих трьох -п'яти років отримати від російського бізнесу близько $ 5 млрд в якості інвестицій . Про це заявив перший віце -прем'єр автономії Рустам Теміргалієв, повідомляє

  Він зазначив, що інвестиції можуть надходити в різні галузі економіки півострова для того , щоб забезпечити її диверсифікацію і швидке економічне зростання . "Крим має широкий туристичним , промисловим , сільськогосподарський потенціал. Також у нас є чудові можливості для розвитку портової інфраструктури. Думаю, що в найближчі три-п'ять років ми побачимо серйозне економічне зростання, якого в історії Криму ще не було", - сказав перший віце -прем'єр.

  При цьому він виділив ряд ключових напрямків, найбільш цікавих з точки зору інвестора. Серед них "Чорноморнафтогаз " і видобуток газу на шельфі, а також розвиток власної генерації за рахунок будівництва сучасної парогазової електростанції. Крім того Крим очікує істотного зростання перевалочних потужностей через порти. "Якщо зараз мова йде про десятки тисяч тонн, то в подальшому це можуть бути десятки мільйонів тонн", - сказав Теміргалієв . Він уточнив, що очікуються також інвестиції в розвиток дорожньої інфраструктури та санаторно -курортного комплексу .

  Розглядаються шляхи розширення курортного сезону, щоб повернути Криму статус "всесоюзної здравниці".

  Самопроголошена влада Криму не виключає також можливості створення на території півострова особливої ​​економічної зони, заявив перший віце-прем'єр АРК. "У разі позитивного рішення референдуму(про входження до складу Росії) ми почнемо обговорення договору між Російською Федерацією і Кримом як суб'єктом федерації. І тут передбачаються серйозні економічні преференції, в тому числі будемо обговорювати питання про створення особливої ​​економічної зони з податковими пільгами" , - сказав він "Інтерфаксу" .

  За його словами, такий особливий економічний режим може серйозно прискорити розвиток кримської економіки . "У нас зараз є хороший потенціал , ми можемо його розвивати", - сказав він.

  Теміргалієв додав, що Крим може перейти на розрахунки в рублях найближчим часом.

  Попередній матеріал
  Міліція затримала депутата Луганської облради Клінчаєва
  Наступний матеріал
  Другий виступ Януковича в Росії: "Я – живий"
  Теги:
  Loading...