Солонтай 5 канал

Якщо суспільство не побачить позитивних зрушень за рік, питання дострокових виборів постане знову – експерт

В уряду Гройсмана немає трьох-п'яти років для досягнення успіхів, зазначив Солонтай

Якщо люди не побачать позитивних зрушень у рік урядового імунітету, то у жовтні 2017 може дійти до дострокових парламентських і навіть президентських виборів. Про це заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Досвід" з Наталією Семенченко експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

"Відомо, що дострокові вибори в нас немає сенсу проводити влітку – зрозуміло, по яких причинах. Тому найближча дата можливих виборів – вересень або жовтень 2017 року. Далі дуже залежитиме від конституційних змін. Якщо реформа децентралізації буде протиснута, наприклад, шляхом компромісу, прибрати звідти дратівливі речі, пов'язані з особливостями місцевого самоврядування Донецької та Луганської областей, і буде повернуто до первинного тексту – там записано, що в жовтні 2017 загальні місцеві вибори по всій Україні. Це може знову ж таки відтермінувати це питання. Але ми не маємо три-п'ять років для успіху. Мандат закінчується у Порошенка в 2019 році… Якщо криза (триватиме -5.ua) – ми отримуємо у жовтні 2017 невідомо який пакет виборів. Але це за умов колосальної черги неуспіхів. Тоді ми може отримати і позачергові парламентські і, нагадаю, був випадок, коли і дострокові президентські вибори тривали. Це у Кравчука, який став Президентом з першого туру, як і Порошенко. Але в кінці кінців вимушений був піти на дострокові президентські вибори" - сказав Солонтай.

На його думку, Петро Порошенко заради просування реформ налаштований на складну співпрацю з парламентом.

"Що значить не дозволяю приватизувати себе коаліцією? Перекладаючи на просту мову, прагматичну, це звучить так – для кожної реформи, для кожного питання, для кожного законопроекту він буде шукати певну конфігурацію кількості голосів, яка буде необхідна в різних фракціях. Ми будемо бачити різну ситуативну коаліцію. І це буде пов'язане не тільки з декомунізацією, нацобороною, професійною армією, а це буде пов'язане кожен раз з кожним конкретним різним питанням" - сказав політолог.

Солонтай додав: "Негативна сторона – це справді торги. Бо за це доводиться платити високу ціну, за те, щоб їхати далі доводиться платити високу ціну тут і зараз. Позитивна сторона – це те, що цей уряд матиме позитивний запас голосів працювати тому, що при такий кількості різноманіття фракцій, які залишилися поза межами коаліції, є з ким домовлятися".

Нагадаємо, як заявив голова правління Центру соціологічних і політичних досліджень "Соціовимір" Сергій Таран, знайти "діаманти успіху" уряду Гройсмана буде непросто.

Попередній матеріал
Ситуація в зоні АТО: бойовики за день 24 рази обстріляли українські позиції, здебільшого били прицільно
Наступний матеріал
ОБСЄ встановила камери спостереження по обидва боки фронту в Авдіївці
Теги:
Loading...

"Відродження" і "Воля народу" будуть дбати про рейтинги, а не про підтримку уряду – Мартиненко

Новий уряд відкличе 178 законопроектів

У МВФ вже заявили про готовність співпрацювати з урядом Гройсмана

У Вашингтоні повідомили, чого очікують від нового уряду

Гройсман присягнувся, що його уряд буде нетерпимим до корупції

5 канал - трансляція наживо