ппп
gorodenkanews.if.ua

Яценюк: Серйозні реформи - останній шанс для Києва

  Глава українського уряду Арсеній Яценюк заявив, що вступ до Євросоюзу залишається найбільшою мрією України.

  Про це прем'єр повідомив в інтерв'ю німецькому журналу Der Spiegel, передає видання DeutscheWelle.

  "Ми знаємо, що для цього (вступу України до ЄС – ред.), звісно, потрібні успішні реформи в Україні, навіть якщо вони болючі", - зазначив він.

  Серйозні реформи Яценюк назвав останнім шансом для України, додавши, що "найбільшим козиром" у цьому процесі є українська молодь, яка хоче до Європи.

  Крім того, Яценюк висловив упевненість, що так звана політика умиротворення, коли задля уникнення агресії якоїсь країни роблять поступки на її користь, не спрацьовує у випадку президента Росії Володимира Путіна.

  "На початку (української кризи - ред.) багато хто думав, якщо він анексував Крим, то це чудовисько заспокоїться. Але він робив свою справу далі, підтримуючи так званих сепаратистів на Сході України. А коли ми розпочали антитерористичну операцію, Путін відправив регулярні війська", - зазначив Яценюк.

  На думку глави українського уряду, "Захід робить, що може" в цій ситуації, зважаючи на "обмежене поле для маневрів стосовно Путіна".

  Зокрема, Яценюк відзначив те, що США та ЄС продемонстрували велику міру згуртованості в політиці щодо Кремля, зокрема, запровадження санкцій.

  "Він думав, що зможе розколоти ЄС, але ЄС навпаки запровадив і посилив санкції", - зазначив він.

  Водночас український прем'єр наголосив на тому, що Україна "потребує більше фінансової та військової допомоги", а "поставки зброї мають для Києва центральне значення".

  При цьому він зауважив, що зброя Україні необхідна не для розв’язання конфлікту на Донбасі, а  для уникнення подальшої військової агресії Росії.

  Прем'єр також заперечив, що Київ нібито відмовився від Донбасу, припинивши виплату пенсій та зарплат бюджетникам у регіоні.

  "Ми й досі забезпечуємо регіон газом та електроенергією. Це коштує нам $200 млнна місяць. А той, хто зареєструється, може отримувати свої гроші на інших територіях", - зазначив Яценюк.

  Прем'єр-міністр України також висловився на підтримку практичної реалізації плану врегулювання кризи на Донбасі відповідно до мінських домовленостей. Зокрема, він наголосив на тому, що вони "передбачають повернення Києву контролю за кордоном" між Україною та РФ.  

  Говорячи про плани уряду зі спорудження 2 тис. км паркану на кордоні з Росією, Яценюк заявив, що "це також в інтересах Європи, аби кордон між Росією та Україною був добре захищений".

  Попередній матеріал
  Назарбаєв хоче стати посередником у конфлікті між Україною та РФ
  Наступний матеріал
  Протягом дня путінські найманці здійснили низку нападів на українські позиції

  Порошенко ініціює реформу судочинства

  Порошенко заявив про необхідність реформування міліції

  Вищу кваліфікаційну комісію суддів реформують, розбивши на дві палати

  Угорщина допоможе Україні з реформуванням управлінської та правової галузей