Порошенко
5.ua

Порошенко ініціює реформу судочинства

  Законопроекти про забезпечення права на справедливий суд внесе найближчим часом до Верховної Ради голова держави. Про це повідомив заступник чільника Адміністрації Президента Олексій Філатов.

  Закони мають стати першим кроком судової реформи. Документи вимагають внесення змін до Конституції України. Олексій Філатов сподівається, що їх ухвалять у першій половині 2015-го року. Йдеться, зокрема, про підвищення мінімального віку судді – зараз це 25 років.

  У планах також – об'єднання Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради юстиції. Зміни, які внесуть до Закону про судоустрій і статус суддів, передбачають атестацію для всіх суддів та посилення дисциплінарної відповідальності для служителів Феміди.

  "Дисциплінарна відповідальність підсилюється, конкретизуються підстави дисциплінарної відповідальності, розширюються види санкцій, які можуть бути застосовані до судді – причому не лише за професійні порушення, але й за порушення етичного характеру. Особлива увага приділяється етичній складовій. Суддя має бути не тільки професіоналом, але й моральним авторитетом, який відповідає всім етичним критеріям", – вважає Олексій Філатов.

  Попередній матеріал
  Добровольці пропустили частину "гуманітарки" Ахметова
  Наступний матеріал
  Штайнмаєр схвалив одностороннє припинення вогню на Донбасі

  Порошенко заявив про необхідність реформування міліції

  Журнал "Фокус" визнав Порошенка найвпливовішим українцем року

  Вищу кваліфікаційну комісію суддів реформують, розбивши на дві палати

  Угорщина допоможе Україні з реформуванням управлінської та правової галузей