Яценюк пропонує надавати статус учасників бойових дій лише бійцям ЗСУ і Нацгвардії

  Кабмін пропонує позбавити цивільних осіб права отримувати статус учасника бойових дій.

  Про це у середу на засіданні уряду заявив прем‘єр-міністр Арсній Яценюк, зазначивши, що відповідні зміни будуть розглянуті вже сьогодні.

  "Для того щоб отримати статус учасника бойових дій, пільги та гарантії держави, треба в обов'язковому порядку вступити до лав Збройних сил або Національної гвардії, щоб держава мала право надати відповідні гарантії кожному українцю, який воює за свою країну", - заявив Яценюк, пише "Ліга.Новости".

  За його словами, Кабмін запропонує парламенту внести зміни до законодавства і надавати статус учасника бойових дій виключно військовослужбовцям та представникам правоохоронних органів: Збройним силам України, Головному управлінню розвідки Міноборони, МВС, Держприкордонслужбі, Нацгвардії, СБУ, Держспецзв'язку, Службі зовнішньої розвідки, Управлінню держохорони, Держслужбі з надзвичайних ситуацій, державної пенітенціарної службі та Службі спецтранспорту.

  При цьому, Яценюк підкреслив, що пропонується взагалі відмовитися від того, щоб надавати будь-яким цивільним, в тому числі і чиновникам, статус учасника бойових дій.

  Попередній матеріал
  Рада відхилила пропозицію застосувати на Донбасі миротворчий контингент ООН
  Наступний матеріал
  Українська військова розвідка отримала новий спеціалізований літак

  Парламент прийняв закон про удосконалення роботи Нацгвардії