5.ua

Я готова зібрати команду – Яресько зробила заяву щодо свого прем’єрства

  Кілька тижнів тому Президент і прем’єр запропонували Наталії Яресько представити свій план швидкого виведення країни з кризи

  Заяву із приводу "різноманітних чуток та припущень" щодо майбутнього прем'єрства Наталії Яресько політик оприлюднила у своєму Facebook. Вона повідомила: "Кілька тижнів тому Президент України Петро Порошенко і Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк запропонували мені почати діалог та представити їм свій план швидкого виведення країни з кризи. Останніми тижнями ходить багато різноманітних чуток та припущень, тому я вирішила поділитися своїми думками з цього приводу".

  На її думку, в Україні настав момент, коли "потрібно "деполітизувати" економічні процеси та сконцентрувати і об’єднати найкращі таланти і ресурси для вирішення безпрецедентних викликів, з якими зіштовхнулася країна". Для цього потрібно зосередитися на відновленні довіри громадян до влади і зростанні економіки.

  Із цими завданнями в такій політичній ситуації може лише технократичний уряд, каже Яресько, - тобто "команда "нічиїх" людей, які не мають політичного минулого, не підпорядковуються жодному з олігархів чи "друзів" політиків і не мають політичних амбіцій на майбутнє. Я готова зібрати таку команду, яка прямо зараз здатна працювати на інтерес усієї країни, усіх її громадян, а не окремих політичних чи бізнес-груп".

  Своє розуміння технократичного уряду вона виклала у вигляді 5 принципів:

  1. Члени уряду повинні мати бездоганну репутацію і "бути відданими виключно служінню народу України; ні самим собі, ні своїй партії, ні прихованим інтересам окремих зацікавлених сторін".

  2. Урядовці мають мати "повну нетерпимість до корупції та повну нетерпимість до політичного втручання в роботу держорганів";

  3. Урядовці не повинні перейматись участю у виборах і політичною кар'єрою. "Їх єдиною метою має бути процвітання України. І популізм тут - найгірший ворог";

  4. Всі вони повинні бути налаштовані прозахідно і "вірити, що Україна може стати успішною тільки завдяки демократичним та економічним свободам, зокрема завдяки реалізації Угоди між Україною та ЄС про асоціацію та програми МВФ";

  5. Члени уряду мають бути досвідченими кризовими менеджерами та мати досвід успішного реформування та управління організаціями.

  При цьому Наталія Яресько зазначила: "Для того, щоб уряд технократів міг працювати, йому необхідно мати підтримку мінімум в 226 голосів в парламенті для повної реалізації Угоди про асоціацією з ЄС та програми МВФ, або додаткову коаліційну угоду, яка б гарантувала проведення всіх реформ, передбачених цими міжнародними зобов’язаннями".

  "Важкий, але ефективний шлях реформування економік, що допоміг створити гідний рівень життя для своїх громадян, вже пройшли наші східно- та центральноєвропейські колеги. Той самий шлях, нарешті, потрібно пройти і нам замість того, щоб підміняти справжні реформи їх черговим безрезультатним обговоренням", – підсумувала вона.

  Нагадаємо, Петро Порошенко запропонував створити технократичний уряд на чолі із Наталією Яресько або політичний під керівництвом Андрія Садового 14 березня. Садовий від пропозиції відмовився.

  Попередній матеріал
  ЗМІ оприлюднили фото підозрюваних у брюссельських терактах
  Наступний матеріал
  NASA оприлюднило найдетальнішу на сьогодні гравітаційну карту Марса
  Теги:
  Loading...

  Президент бачить на чолі уряду Яресько чи Садового

  Нардеп від БПП: Можуть з'явитися нові кандидати на посаду прем'єра, окрім Яресько і Гройсмана

  Яресько прокоментувала чутки про прем'єрство

  У "БПП" підтвердили інформацію щодо ймовірного призначення Яресько на посаду прем'єра

  У разі зміни уряду МВФ призупинить фінансування України – Яресько

  Абромавичус: треба звільнити Шокіна, а прем’єром обрати Яресько